شورای ائتلاف شهرستانهای استان لرستان

3

به گزارش امید لرستان، دکتر افشین بازگیر دبیر هیئت موسس شورای ائتلاف استان لرستان در گفتگو با خبرنگاران با بیان این مطلب که اعضای هیئت های مؤسس شهرستانهای خرم آباد، بروجرد، الیگودرز، الشتر، پلدختر، دورود، کوهدشت و نورآباد دلفان معرفی شده اند، نحوه فعالیت، شکل گیری و شرح وظایف ارکان شورای ائتلاف و همچنین چگونگی حضور احزاب و گروه های سیاسی واجد شرایط در این شورا را توضیح داد.
وی افزود : شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی لرستان مجموعه ای است از افراد حقیقی، احزاب و گروه های انقلابی و فعال که بر اساس منویات رهبر فرزانه انقلاب (مدّ ظله العالی) در عرصه های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی در نقاط مختلف استان لرستان فعالیت دارند.

دبیر هیئت موسس شورای ائتلاف لرستان در خصوص وجه تمایز شورای ائتلاف با سایر جریانات سیاسی گفت تفاوت مهم این مجموعه با سایر جریانات سیاسی، روند شکل گیری و تصمیم گیری در امورات مهم از پایین به بالا است ؛
یعنی اعضا در قالب مجامع عمومی تصمیم گیرنده ی نهائی خواهند بود . بدین صورت که ابتدا طی فرایندی ، با حضور همه ی اعضای حقیقی و حقوقی و حزبی که واجد شرایط باشند، مجمع عمومی در هر شهرستانی شکل می گیرد، سپس مجامع عمومی شهرستانها، اعضای شورای شهرستان مربوطه را انتخاب می کنند و همه ی امور به آن شورا واگذار می گردد.
دکتر بازگیر در مورد نحوه ی تشکیل شورای استانی اظهار داشت : همه ی اعضای شورای ائتلاف در کلیه ی شهرستانهای مختلف استان، عضو مجمع عمومی استانی هستند و اکثریت اعضای شورای استان توسط مجمع عمومی انتخاب و مابقی شامل دبیران احزاب و گروههایی سیاسی که عضویت در شورای ائتلاف را پذیرفته اند.
بنابر این دبیران احزاب و گروههای استانی، بدون شرکت در انتخابات مجمع عمومی به عضویت شورای استانی در خواهند آمد.
گفتنی است پس از تشکیل شورای استان، هیئت موسس منحل و با عضویت در شورای استان، اختیار همه ی امور به شورا واگذار می شود. ضمناً تعداد اعضای منتخب شورای استان که توسط مجمع عمومی استانی انتخاب می شوند، بایستی حداقل 3 نفر بیشتر از مجموع تعداد نمایندگان، دبیران احزاب و گروهها و هیئت موسس باشد.
بازگیر در جواب سوالی در خصوص َچگونگی شکل گیری شورای ائتلاف کشور گفت: کنگره کشوری یا مجمع عمومی ملی که پیش بینی می شود حدود سه هزار نفر باشند نیز شامل کلیه ی اعضای شورای ائتلاف استانهای مختلف کشور خواهد بود .
انتخاب اعضای شورای مرکزی(کشور) و تصویب اساسنامه و تصمیم گیری در امور مهم، از جمله وظایف مجمع عمومی ائتلاف کشور خواهد بود. به عنوان نمونه معرفی نامزد نهائی مورد حمایت شورای ائتلاف در انتخابات ریاست جمهوری، توسط مجمع عمومی و کنگره ملی صورت می گیرد.
دبیر هیئت موسس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان لرستان در خصوص شرح وظایف هیئت های موسس استانی و شهرستانی گفت : مهمترین وظیفه هیئت های موسس فراهم کردن زمینه برای تشکیل و برگزاری مجامع عمومی و انتخابات شوراهای شهرستانی و استانی می باشد و با تشکیل شوراها، هیئت های موسس استان و شهرستان منحل و به عضویت شورای مربوطه در می آیند. بنابراین زمان فعالیت هیئت های موسس، موقت و تا زمان شکل گیری شورا می باشد. زیرا همانطور که بیان شد، کلیه امور شورای ائتلاف به این شوراها واگذار خواهد شد.
آقای دکتر افشین بازگیر همچنین در خصوص نحوه شکل گیری هیئت های موسس استان و شهرستان افزود : طبق سند جامع، ابتدا حدود 25 نفر از شخصیتهای روحانی، اجتماعی، سیاسی، دانشگاهی، ایثارگر و انقلابی کشور که در طول سالیان پس از انقلاب در عرصه های مختلف دفاع از انقلاب حضور داشته و با یکدیگر همراه بوده اند ، هیئت موسس کشوری را به ریاست جناب آقای دکتر غلامعلی حداد عادل تشکیل داده اند، سپس طی بررسی های بعمل آمده، ۸ نفر از شخصیتهای روحانی، سیاسی، فرهنگی و انقلابی لرستان به عنوان هیئت استان انتخاب و اسامی آنها رسما در شهریورماه ۹۹ ابلاغ گردید.
طبق دستورالعمل های ابلاغی، هیئت موسس استان برای هر شهرستان ۱۴ نفر از شخصیت های فعال و واجد شرایط را به هیئت موسس مرکز معرفی نموده است که در نهایت، با بررسی های فراوان، از بین ۱۴ فرد معرفی شده، ۶ نفر (مرکز استان ۷ نفر) انتخاب و اخیراً به هیئت موسس استان معرفی شدند.

پس از تشکیل، توجیه و آغاز فعالیت هیئت موسس در هر شهرستان، اسامی آنها نیز از طریق رسانه ها به اطلاع مردم عزیز استان خواهد رسید.

/.انتهای پیام

3 واکنش
  1. زاهدین پرنیان می گوید

    سلام بر نیروهای انقلاب. اینجانب تقاضای عضویت رسمی در شورای ائتلاف را دارم.فرهنگی اهل رومشکان و ساکن بروجرد.دکترای مدیریت آموزشی. به امید موفقیت ائتلاف در انتخابات ریاست جمهوری

  2. زاهدین پرنیان می گوید

    اینجانب تقاضای تاسیس شاخه رومشکان را دارم . از جناب دکتر بازگیر عزیز درخواست می کنم در این مورد لطفا حمایت کنید.باسپاس.دکتر پرنیان

  3. زاهدین پرنیان می گوید

    اردوگاه اصول گرایی نیازمند یک گلادیاتور قوی به نام آیت اله رئیسی است که با شمشیر تیز عدالت گردن فساد جاری در دولت را برای همیشه قطع کنند.همه را به حمایت از ایشان دعوت می کنم

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند