مدیر کل سابق میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان در بیست و هفتم اسفند سال 95 از ثبت محوطه و مجموعه پادگان 07 شهرستان خرم آباد در فهرست آثار ملی کشور خبر داده داده بود.

غلامرضا سلیمانی اظهار کرده بود؛ در راستای اهداف حفاظتی و بند (ج) ماده ‌واحده قانون تشکیل سازمان میراث فرهنگی کشور مبنی بر ثبت آثار ارزشمند منقول و غیرمنقول فرهنگی تاریخی کشور، این اداره کل پس از انجام بررسی و کارشناسی لازم اقدام به گردآوری پرونده ثبتی محوطه و مجموعه پادگان 07 خرم آباد نمود و این اثر تاریخی در تاریخ 10/7/1395 به شماره 31568 در فهرست آثار ملی به ثبت رسید .

سلیمانی عنوان کرد: ابنیه واقع در پادگان 07 از سلسله بناهای به جا مانده از دوران پهلوی اول در شهر خرم آباد است که با هدف و کاربری نظامی احداث شدند و حفظ آنها به عنوان بخشی از تاریخ شهر خرم آباد و همچنین بازخوانی سبک معماری زمان خود که دارای ویژگی های خاصی بوده حائز اهمیت است.

وی افزوده بود: محدوده پادگان 07 با پلان کلی مربع شکل در محدوده شهری خرم آباد واقع و از 4 جهت به خیابانهای انقلاب در غرب، خیابان مصلی در شمال، خیابان سیروس در جنوب و محله اسد آبادی در شرق منتهی می شود.

حال به نظر می آید شهر خرم آباد دارای مدیرانی است که هر از گاهی بدون مطالعه، دانش و بینش لازم دست به اقداماتی می‌زنند که فقط جنبه روانی دارد و گویا اثری که همراه با پژوهش لازم باشد رخ نخواهد داد.