زنگ خطر کرونا در لرستان به صدا درآمد/ ورود گردشگران به استان ممنوع است

0

به گزارش امید لرستان، به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان، سید موسی خادمی شامگاه شنبه در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با اشاره به آمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان اظهار کرد: وضعیت لرستان مطلوب نیست چرا که در چند روز اخیر شیوع این ویروس رشد سریعی داشته است.

 وی در ادامه افزود: ۹۰ درصد پیشگیری مقابله با این ویروس به رعایت و توجه جدی مردم بستگی داشته و تنها  ۱۰ درصد شامل مقابله و درمان است.

 استاندار لرستان گفت: برای جلوگیری از روند رو به رشد ویروس کرونا مردم از ازدحام در مراکز و حضور در اجتماعات خودداری کرده و در خانه‌ها بمانند.

وی با اشاره به اینکه آمار مبتلایان خرم آباد به این ویروس به مرز ۴۰ نفر رسیده است، بیان کرد: متاسفانه مشاهده می‌شود برخی مردم هنوز موضوع را جدی نگرفته و به طور عادی در سطح شهر تردد و جلوی دست فروشان و در مجالس عروسی و ختم حضور پیدا می‌کنند و سلامتی خود و افراد را در معرض خطر قرار می دهند.

خادمی با اشاره به اینکه امکانات بهداشتی کشور محدود است، گفت: کرونا زنگ خطر جدی برای تهدید سلامت افراد است، بنابراین باید مسائل آموزشی و بهداشتی را جدی گرفت.

 وی خاطرنشان کرد: لرستان کریدور شمال به جنوب است اما سعی داریم ورودی های استان را محدود کرده و اکیپ هایی با همکاری جمعیت هلال احمر و نیروهای بسیجی آموزش دیده برای کنترل تردد و افرادی که قصد ورود به شهرهای استان را دارند، مستقر کنیم.

 مقام عالی استان با بیان اینکه مسافرت‌ و ورود گردشگران به استان ممنوع است، گفت: مردم به بستگان خود در خارج از استان اطلاع دهند که به استان ورود نکنند چرا که در هر صورت سلامتی هر دو طرف در خطر است.

 وی با اشاره به اینکه مردم برای انجام کارهای دولتی بصورت غیرمستقیم و استفاده از تلفن اقدام کنند، تصریح کرد: لازم است برای سلامتی خود و فرزندان و همنوعان در خانه بمانند و کارهای خود را به زمانی دیگر موکول کنند.

 استاندار لرستان با هشدار به مردم در خصوص خطرات مبتلا به ویروس کرونا اظهار کرد: شرایط بسیار سخت است. آمار شیوع این ویروس به دلیل رعایت نکردن مردم به سرعت افزایش یافته بنابراین ضروریست مردم توجه جدی به بهداشت و مسائل آموزشی داشته باشند تا بتوان کرونا ویروس را کنترل کنیم.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند