زنده شدن روح خدمت رسانی به مردم لرستان با ایده ای جدید/تشکل های مردمی استان برای حل مشکلات، متحد می شوند

0

به گزارش امید لرستان، لرستان سالهاست که استان پایلوت و بیس ناکارآمدی دولت هاست به ویژه در 8 سال گذشته که رفاه اقتصادی و اجتماعی مردم به دست ثمن بخس سپرده شد و مردم در یک سردرگمی مفرط معیشتی گرفتار شدند.

موضوع معیشت مردم و بی خیالی و ناکارآمدی دولت تدبیر و امید نسبت به وضعیت دهشتناک اقتصادی مملکت، و وجود ظرفیت های بزرگ مردمی و نیروهای جهادی سبب آن شد که رهبر انقلاب طرحی نو برای تغییر وضعیت موجود طراحی کنند و قرار است تشکل های مردم نهاد در محلات نقش آفرینی ویژه ای برای حل مشکلات داشته باشند. به طور نمونه طرح راه اندازی شورای تحول و تعالی محلات که در خرم آباد در حال انجام است به عنوان روندی مطلوب برای تسهیل مسیر و اهداف مجمع توسعه مشارکت ها می باشد

در همین راستا گفت و گویی کوتاه با یاسر بسطامی مسئول دبیرخانه مجمع توسعه مشارکت های مردمی لرستان و دبیر شهرستان خرم آباد انجام شده است.

اساس و ماهیت طرحی که مقام معظم رهبری ایده آن را ارئه داده اند را توضیح بفرمایید

ببینید حضرت آقا حقیقتا برای حل مشکلات کشور از بعضی سیاسیون نا امید شده اند و همانطور که در بیانیه گام دوم انقلاب فرموده اند راه حل را در برون سپاری و توفیض کارها به مردم دیده اند. بر اساس طرح معظم له و پیگیری مستمری که ایشان داشته اند تشکل های جهادی مردم نهاد در محلات زیر نظر وزیر کشور برای برای حل مشکلات محله و شهر خود فعالیت خواهند کرد و دبیر این مجمع را نیز حاج حسین یکتا بر عهده خواهد داشت که عنوان آن را مجمع توسعه مشارکت های مردمی نامیده اند.ُدر این طرح تشکیلات مردم نهاد همچون گروه های جهادی، هیئات، موئسسه های خیریه و سایر نهادهای مردمی برای حل مشکلات و دغدغه های که در محل و یا شهر دارند متحد می شوند و به صورت یک جبهه واحد فرهنگی و جهادی عمل می کنند.

یعنی کار مجمع توسعه مشارکت های مردمی، مطالبه گری است

مطالبه گری جزئی از کار است اما اساس و بنیان طرح، وحدت رویه گروه های مردم نهاد است یعنی تشکلهای مردمی، هدفمند برای حل مشکلات منطقه و محلی که در آن زندگی می کنند عمل خواهند کرد و گروه ها همپوشانی خواهند داشت و البته وحدت رویه و اتحاد گام اولین طرح است و در گام های بعدی قطعا حمایت های مالی از طرف حاکمیت اعمال خواهد شد. البته در گام نخست هم برای حل مشکلات باید از دستگاه ها و نهادهای دولتی هم استمداد کرد چرا که وزیر کشور رئیس مجموعه و معاونت سیاسی وزارت کشور جانشین ایشان در این طرح هستند.

مجمع توسع مشارکت های مردمی چه اقداماتی در استان لرستان انجام داده است

خوب در استان لرستان و شهر خرم آباد جلسات زیادی با مسئولین و گروه ها و تشکل های مردم نهاد برگزار شده است که الحمدالله به خروجی و هدف گام اول مجمع که همان وحدت رویه نیروهای جهادی است نزدیک شده ایم و مدد الهی خروجی این جلسات برای مردم شهر و استان در آینده ای نزدیک ملموس خواهد شد.البته ما برای پیشبرد هر چه بهتر طرح در استان طرح ها و پیشنهادهایی داریم که انشاءاله در زمان خود مطرح و اجرا خواهد شد همچنین در این مدت شناسایی و انتخاب شورای مرکزی استان انجام شده و در شهرستان خرم آباد به عنوان پایلوت مجمع عمومی و شورای مرکزی شکل گرفته است.

 

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند