زاکانی:حوزه سلامت و معیشت لرستان نیازمند تحول و اقدام قاطع

0

به گزارش امید لرستان، علیرضا زاکانی روز جمعه در گفت و گوی تلویزیونی با مردم که از شبکه استانی لرستان پخش شد، اظهار کرد: انتخابات نقش تاثیرگذاری در آینده مردم دارد بیش از ۸۵ درصد منابع کشور در اختیار رییس جمهور می‌باشد و انتخابات ریاست‌جمهوری از مهمترین انتخابات در کشور است.

وی افزود: اگر از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم می توانیم گام های بلندی را برداریم چراکه ایران برخوردار از یک تمدن با پیشینه ای چندین هزار ساله، برخوردار از مذاهب، اقلیت‌ها و اقوام می باشد و این یک فرصت بزرگ محسوب می شود.

وی ادامه داد: بی دقتی و عدم استفاده صحیح از ظرفیت ها موجب فقر، فساد، بی مسکنی و بروز مشکلات متعدد می شود که بر معیشت مردم سنگینی ایجاد می‌کند و امکان برطرف کردن آن تنها با حضور در پای صندوق‌های رای امکان پذیر است.

وی بیان کرد: امروز راهی را طی کردیم که دولت موجود فکر می کرد می توانست با ارتباط خارج مشکلات را برطرف کند، می‌دانستیم که نباید از دشمن انتظار خوبی داشته باشیم همچنین تحریم‌ها علیه ایران مشکلاتی را به وجود آورد نگاه کلی را تغییر خواهیم داد.

وی اظهار کرد: این رویکرد را تغییر خواهیم داد و به دنبال طرحی نو هستیم از ظرفیت‌های منطقه و جهان برای سرآمدی ایران اسلامی استفاده خواهیم کرد، در دولت اقدام و اصلاح با اقدامات فکورانه و دقیق و اصلاح امور مسیری را انتخاب خواهیم کرد که ظرفیت‌های داخلی ظهور کنند.

زاکانی گفت: باید با عقلانیت زمینه تحقق و کسب حداکثر میزان بالای از استقلال را برای ملت ارمغان بیاوریم، جمهوری اسلامی باید متضمن استقلال و امنیت باشد تا ایران پیشرفته را سرآمد ببینیم.

وی ادامه داد: به تمامی آحاد ملت ظلم شده است چرا که دولت بر عقلانیت و نحوه درست مدیریت نمی شود در این مسیر نیازمند دیده شدن ابعاد مختلف هستیم کشور باید متناسب سازی شود و یکی از راهکارها اقتصاد و مدیریت می باشد جان که جان همه به لب رسیده و فشار بر مردم است که کارشان در حال شکستن می‌باشد دولت محترم بارها بیان کرد همه چیز خوب است اما یا نمی بیند یا نمی خواهد ببیند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه اقتصاد و مدیریت در فوریت قرار دارد گفت: جهش تولید در اولویت است در کنار آن به دنبال شایستگی در کشور هستیم و با تمرکز بر دولت الکترونیک و تمرکز زدایی اقدامات را انجام خواهیم داد، چراکه عده‌ای در تهران فکر می کنند برای همه می توانند تصمیم بگیرند.

زاکانی گفت: در کشور اعتبارات ملی، ملی استانی، وزارتخانه و بخشی هم سهم استان است، در این راستا باز آمایش مجدد در استان را به وجود خواهیم آورد و توانمندی های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی را بروز خواهیم داد همچنین ۴۵۱ شهرستان محور حرکت در کشور می شوند یارات ویژه‌ای در اختیار شهرستان قرار می‌گیرد و از ظرفیت نخبگان بهره‌مند خواهیم شد.

وی با اشاره به اینکه در طرح تمرکززدایی ۴۵۱ شهرستان با هم مسابقه خواهند داد افزود: در این طرح حقوق مردم داده خواهد شد، چه کسانی بر نفت نشسته اند و نفت را صادر می‌کنیم و عملا آن نقطه از ثروت محروم است ظلم ها باید پایان یابد.

وی گفت: در بخش اقتصاد و مدیریت در جهت مبارزه با مفاسد اداری و اقتصادی اقدام ویژه داریم تا قاطعانه با مفسدین برخورد شود با افراد مختلف برخورد کردیم، نباید ضعیف کشی کرد باید ریشه فساد را از خاک بیرون کشید و با افتخار حافظ حق ملت هستیم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: اولین اقدام من، اصلاح دولت می باشد دولت باید پاسخگو باشد و در این راستا انقلابی را ایجاد خواهیم کرد که از جلوی تولید کنار خواهد رفت با همدلی، تجربه نوینی را در گام دوم انقلاب و گام اول دولت اقدام و اصلاح رقم خواهیم زد.

زاکانی افزود: افرادی نگاه ابزاری به اقشار مختلف دارند که این اقدام زیبا نیست در دولت من پرهیز خواهم کرد چرا که تکیه دولت بر ملت است با مشارکت مردمی انسجام را فراهم خواهد کرد که دولت نیازمند ملت باشد، باید از ظرفیت‌های مردمی بهره مند شویم نظارت بر دولت و رئیس‌جمهور عادی خواهد شد اما مشاهده می کنیم که امروز رئیس جمهور نظارت پذیر نیست.

وی اظهار کرد: با تعامل خوب با مسئولین و مجلس انسجام رشد جدی را رقم خواهیم زد، مسئولین باید پاسخگوی مردم باشند، اعتراضات نسبت به امور اجتماعی را نهادینه می کنیم، مسکن و اشتغال در جهش تولید برطرف می‌شود، در سال اول تغییر ملموس و در چهار سال آینده یک جهش بالایی را مشاهده خواهیم کرد.

وی گفت: از نزدیک با مشکلات مردم آگاه هستم و برای تمامی شهرستانها مشکلات شناسایی شده است .

وی اظهار کرد: لرستان با یک جغرافیای نه چندان بزرگ شهیدان بسیاری را تقدیم انقلاب کرده است برای من سخت است که لرستان زیبا دچار عقب افتادگی از بُعد رسیدگی می باشد اگر هر استانی غیر از لرستان مردانی غیور و زنانی بزرگوار همچنین امکانات موجود را دارا بود یکی از استانهای سرآمد می شد اما متاسفانه عدم رسیدگی به لرستان موجب شده است که این استان در معرض آسیب‌های متعددی قرار گیرد.

وی بیان کرد: در سیل لرستان و خوزستان به دلیل نبود زیرساخت های لازم به مردم خساراتی تحمیل شد چرا باید با تغییر شرایط جوی این چنین سیلی را تجربه کنیم، لرستان شایسته بیش از آن چیزی است که امروز مشاهده می کنیم و نباید به این امکانات صوری و ظاهری اکتفا کرد.

وی ادامه داد: در سال‌های گذشته اقداماتی صورت گرفت اما این اقدامات برای این استان کافی نیست برای ایجاد امکانات برای اشتغال و پیشرفت نیازمند توجه خاص است و در دولت اقدام و اصلاح توجه خود را به جهش تولید و ارائه خدمات معطوف کرده است.

زاکانی اضافه کرد: برای لرستان در حوزه سلامت و معیشت باید تحول و اقدام قاطع صورت گیرد، ریشه فقر باید خشک شود، مردم شایسته خدمت هستند و همه امکانات را برای بهره مندی مردم از ظرفیت ها و خدمات بسیج خواهیم کرد.

وی گفت: با یک مسکن سازی گسترده، مسکن را از یک کالای درون زندگی افراد از دسترس خارج می کنیم. به سه دهک پایین جامعه رسیدگی می‌شود و اقداماتی برای توجه به این قشر در نظر گرفته شده است.

انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸خرداد به طور همزمان در سراسر کشور برگزار می شود.

منبع:ایرنا

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند