رونمایی از جدیدترین دستاورد متخصصان دفاعی وزارت دفاع/ الحاق ناوشکن تمام‌ایرانی دنا به ناوگان نیروی دریایی ارتش ‌

0

به گزارش امید لرستان، آیین الحاق ناوشکن بومی دنا و مین‌شکار شاهین، با دستور الحاق توسط حسن روحانی رئیس جمهور به‌صورت ویدیوکنفرانس و با حضور امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده‌کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، فریدون همتی استاندار هرمزگان، حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بندرعباس، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس محمدحسنی نماینده ولی فقیه در ارتش، امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش و دیگر مقامات لشکری و کشوری به ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش در بندرعباس برگزار شد.

با الحاق این ناوشکن بومی، جلوه‌ای دیگر از توان صنایع دفاعی در تأمین نیازهای اقتدارآفرین، توانمندی دریایی ایران و سربلندی ایران اسلامی اثبات شد.

ناوشکن دنا چهارمین ناوشکن بومی و ساخت ایران است که پس از ناوشکن‌های جماران، دماوند و سهند به نیروی دریایی ارتش ملحق می‌شود، این ناوشکن دارای 95 متر طول و 11 متر عرض است.

دنا نسبت به سایر ناوشکن‌های ساخت داخل پیشرفته‌تر و بِروزتر است، این ناوشکن با تجهیزات و ادوات نصب‌شده قادر به تشخیص و انجام عملیات در مواجهه با هر‌گونه تهدید در شعاع 200کیلومتری است.

در این ناوشکن انواع تجهیزات جنگ الکترونیک، موشک سطحی و سطح به هوا، پرتابگر اژدر، سامانه سونار و چندین ویژگی خاص به‌کار رفته است تا از دنا یک ناوشکن رزمی عملیاتی تمام‌عیار بسازد.

منبع: تسنیم

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند