روابط عمومی مجلس درباره فیش حقوقی نمایندگان توضیح داد

0

به گزارش امید لرستان، در پی انتشار گزارشی خلاف واقع  با عنوان  “تصویر فیش حقوقی مجلسی ها ”  در یکی از رسانه ها و بازنشر آن در فضای مجازی  ، اداره کل فرهنگی و روابط عمومی با انتشار توضیحاتی بر انطباق حقوق نمایندگان با قانون نظام هماهنگ پرداخت، برابری حقوق ماهیانه آنان با همطرازانشان در دیگر دستگاه ها و بارگذاری دریافتی نمایندگان در سامانه سازمان اداری و استخدامی وفق قانون برنامه ششم توسعه تاکید کرد.

متن  این توضیحات به این شرح است:

۱. پرداخت حقوق به نمایندگان مجلس شورای اسلامی  بر اساس قانون نظام هماهنگ پرداخت به کارکنان دولت است.

۲.سرشکن کردن هزینه های مجلس شورای اسلامی بر تعداد نمایندگان، روش درستی برای محاسبه حقوق ماهیانه نمایندگان نیست.

۳. نمایندگان حداکثر مانند همطرازان خود در سایر قوا و دستگاه ها حقوق دریافت می کنند.

۴.  آنچه در گزارشی با عنوان “تصویر فیش حقوقی مجلسی ها” آمده، تصویری صحیح و واقعی نیست؛ به خصوص که نقل و تخمین اعداد و ارقام به صورت جسته و گریخته صورت گرفته و از صحت و اتقان محاسباتی برخوردار نیست.

در پایان یادآوری این نکته ضروری است که به دنبال انتشار فیش‌های حقوقی برخی مدیران دستگاه ها در خرداد ۹۵، نمایندگان مجلس دهم  در قانون برنامه ششم راه‌اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای مقامات و مدیران کشور را به تصویب رساندند تا با اجرای این حکم قانونی، مردم هر ماه از طریق سامانه اینترنتی  از میزان حقوق دریافتی هر یک از  مدیران کشور  مطلع شوند. لذا با ابلاغ قانونی صورت گرفته،  حقوق و دستمزد  تمامی نمایندگان ملت نیز  در سامانه مربوط که در سازمان اداری و استخدامی دائر است، بارگذاری می شود.

 

تسنیم

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند