رسیدگی به مناطق حاشیه‌ای اولویت نخست شورا و شهرداری خرم‌آباد قرار گیرد

0

به گزارش امید لرستان، حجت‌الاسلام سید احمدرضا شاهرخی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه این شهرستان، ضمن سفارش همگان به تقوای الهی، اظهار کرد: از صفات افراد متقین بر اساس خطبه 174 نهج‌البلاغه، بزرگ دانستن خداوند و کوچک شمردن هر آنچه غیر خدا است.

وی خاطرنشان کرد: اگر خدا در نظر انسان‌ها بزرگ جلوه کرد، متقی است و بدون ترید این نگاه در تعاملات اجتماعی و سبک زندگی فرد بسیار موثر است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد، ضمن تقدیر از عملکرد شورای شهر و شهرداری مرکز استان، بیان داشت: سابقه شهرداری در خرم‌آباد به بیش از 90 سال می‌رسد، خدماتی که در گذشته تنها معطوف به دو منطقه می‌شد، اما با گسترش و توسعه شهر، وظایف عمرانی همچون ایجاد خیابان، توسعه معابر، تنظیف محله‌ها و رفع سد معبر نیز بیشتر شده است.

شاهرخی بیان داشت: برخی وظائف در امور عمرانی و نظارت بر درآمدها و هزینه‌ها، امور فرهنگی و بهداشتی بر عهده شورای شهر و شهرداری است، اعضای این مجموعه باید خود را وقف خدمت به شهروندان کنند.

وی با بیان اینکه شهروندان نیز شهر را خانه خود پنداشته و در تنظیف آن تلاش ویژه‌ای داشته باشند، گفت: احساس مسئولیت، تلاش در جهت حفظ نظافت، تشریک مساعی، تعاون و همکاری با مدیریت شهری در ایجاد و گسترش مراکز فرهنگی و پرهیز از ایجاد سد معبر از دیگر وظائف شهروندان محسوب می‌شود.

امام جمعه خرم‌آباد با بیان اینکه از سوی دو طرف کاستی‌هایی وجود دارد، گفت: تا زمانی که این کاستی‌ها برطرف نشوند، به مدیریت شهری قابل قبول نخواهیم رسید.

وی، حفظ مولفه‌های فرهنگی را نخستین وظیفه شهروندان در مقابل خدمات شهرداری برشمرد و افزود: پرداخت مالیات و عوارض شهرداری اگر پرداخت نشود، مدیریت شهری نیز امکان نخواهد داشت، سازمان‌ها و ادارات دولتی نیز بدهکار شهرداری هستند و بایستی بدهی خود را به هر روشی پرداخت کنند.

شاهرخی با تاکید بر اینکه رسیدگی به مناطق حاشیه‌ای شهر در اولویت نخست شورای شهر و شهرداری قرار گیرد، گفت: ستاد بحران، بهزیستی، کمیته امداد و … باید در کنار شهرداری باشند تا در مدیریت شهری به نتیجه مطلوبی برسیم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان بر حفظ، نگهداری و افزایش فضای سبز شهری تاکید و تصریح کرد: بایستی پیشینه فرهنگی و تاریخی شهر را حفظ کرد، داشتن برنامه کوتاه، میان و بلند مدت برای امور عمرانی باید در دستور کار شورا و شهرداری قرار گیرد.

امام ‌جمعه خرم‌آباد ادامه داد: روز 27 دی‌ماه مصادف با شهادت نواب صفوی و یاران این شهید است، شخصیتی که پس از ده سال مبارزه و جهاد مستمر و در سن 32 سالگی به همراه یارانش به فیض شهادت رسیدند.

وی با بیان اینکه شهید نواب صفوی، امام راحل و مقام معظم رهبری به دنبال ایجاد جامعه دینداری و گسترش آموزه‌های دینی بوده و هستند، افزود: ترویج و حاکم شدن اخلاق اسلامی در همه فضاها، بصیرت و آگاهی به اهداف و برقراری عدالت اجتماعی، اخوت اسلامی، استکبار ستیزی، مرزبندی با دشمن و دوری از نژادپرستی از آرمان‌های انقلاب اسلامی است.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند