دیدار ۵ عضو دولت با آیت‌الله رئیسی| دولت مردمی به‌دنبال تغییر وضع موجود به‌نفع مردم است

0

به گزارش امید لرستان،  وزرای دفاع، جهاد و ارتباطات، رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس‌کل بانک مرکزی با حضور در دفتر آیت‎الله سید ابراهیم رئیسی به‌صورت جداگانه با رئیس‌جمهور منتخب دیدار کردند.

امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح که پیش از این نیز همراه با فرماندهان عالی‌رتبه نظامی برای تبریک پیروزی آیت‎الله رئیسی در انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم با رئیس‌جمهور منتخب دیدار کرده بود، در دیدار خود گزارشی از اقدامات و دستاوردهای وزارت دفاع در حوزه‌های مختلف از جمله میزان آمادگی دفاعی کشور در مقابله با تهدیدات ارائه کرد.

کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی هم با تبریک پیروزی آیت‌الله رئیسی در انتخابات 28 خرداد و آرزوی موفقیت برای دولت آینده گزارشی از اقدامات این وزارتخانه و وضعیت کشاورزی و مهم‌ترین چالش‌ها و مسیرهای پیشِ‌روی دولت سیزدهم برای تأمین نیازهای اساسی مردم از جمله گندم، مرغ و گوشت ارائه کرد.

محمدجواد آذری‌جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم در دیدارش با رئیس‌جمهور منتخب، با تبریک انتخاب آیت‌الله رئیسی به‌عنوان هشتمین رئیس‌جمهور کشورمان و آرزوی توفیق برای وی و همکارانش در دولت آینده، از وضعیت و اقدامات این وزارتخانه به منتخب ملت گزارش داد.

آیت‌الله رئیسی نیز با تشکر از اظهار محبت وزرای دفاع، جهاد و ارتباطات و گزارش عملکرد وزارتخانه‌هایشان، استفاده از تجارب و همکاری همه بخش‌ها برای پیشبرد برنامه‌ها و مأموریت‌های دولتش در خدمتگزاری به مردم و بهبود وضع موجود را مورد تأکید قرار داد.

رؤسای سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی از دیگر مسئولان دولت دوازدهم بودند که برای ارائه گزارش درباره عملکرد سازمان متبوعشان به‌صورت جداگانه با رئیس‌جمهور منتخب دیدار کردند.

محمدباقر نوبخت در دیدار با آیت‎الله رئیسی ضمن تبریک انتخاب ایشان به‌عنوان هشتمین رئیس‌جمهور و آرزوی موفقیت برای دولت آینده، گزارشی از وضعیت کشور و چالش‌های پیشِ‌روی دولت سیزدهم در حوزه‌های گوناگون ارائه کرد.

سید ابراهیم رئیسی با تشکر از اظهار محبت رئیس سازمان برنامه و بودجه و گزارش وی درباره اقدامات این سازمان و شرایط کشور، بر لزوم تحول همه‌جانبه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی تأکید کرد و گفت: دولت مردمی به‌دنبال آن است که با تغییر برخی ساختارها و رویکردها، توزیع عادلانه و مدیریت بهینه امکانات و اتکا به توان داخل وضع موجود را به‌نفع مردم تغییر دهد.

اکبر کمیجانی رئیس‌کل بانک مرکزی نیز در دیدار با رئیس‌جمهور منتخب، گزارشی از چالش‌های حوزه پولی و بانکی و وضعیت ارزی کشور ارائه کرد.

وی با تبریک پیروزی آیت‎الله رئیسی در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری و آرزوی موفقیت برای دولت آینده، درباره چالش‌های حوزه پولی و بانکی و وضعیت ارزی کشور و مسائل مهم مربوط به بانک مرکزی به رئیس‌جمهور منتخب گزارش داد.

رئیسی نیز با تشکر از ابراز محبت رئیس‌کل بانک مرکزی و گزارش وی درباره نظام پولی و بانکی کشور، بر لزوم هماهنگی تیم اقتصادی دولت برای رفع مشکلات این حوزه تأکید کرد.

در این دیدار، راهکارهای اصلاح نظام مالی و تأمین منابع ارزی برای تهیه کالاهای اساسی مورد نیاز مردم مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

لازم به ذکر است تاکنون علاوه بر نوبخت و کمیجانی، تعداد دیگری از اعضای ستاد اقتصادی دولت از جمله وزرای نفت، صمت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در دیدارهای جداگانه با رئیس‌جمهور منتخب، درباره وضعیت کشور و عملکرد این وزارتخانه‌ها گزارش داده‌اند.

تسنیم

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند