درکنار امر به معروف باید با فساد نیز مبارزه شود

0

به گزارش امید لرستان، حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی صبح امروز در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر لرستان با بیان اینکه شجاعت امام حسین (ع) پشتوانه امر به معروف و نهی از منکر است اظهار داشت: ماه محرم، ماه تجلی امر به معروف و نهی از منکر، مظهر ایثار و فداکاری است.

وی افزود: در آیه قرآن معیار برتری امت، امر به معروف و نهی ازمنکر معرفی شده است چراکه در امت اسلامی سکوت و ترس معنا ندارد.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: در کنار امر به معروف باید نهی از منکر نیز انجام و با فساد مبارزه شود ولی برخی از ما تنها به امر به معروف توجه می‌کنیم و نهی از منکر نداریم این یعنی تنها بخشی از وظیفه خود را انجام داده‌ایم و نمی‌توانیم به هدف الهی امر به معروف و نهی از منکر برسیم.

وی بیان کرد: امربه معروف و نهی از منکر باید برخواسته از ایمان باشد و خداوند در آیات قرآن می‌فرمایند اهل کتاب به دین اسلام ایمان بیاورند ولی متاسفانه برخی ایمان آوردند و برخی در فسق و فجور باقی ماندند.

شاهرخی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب گفت: در چهل سالگی دوم و در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که از طرف مقام معظم رهبری امر به معروف و نهی از منکر ظهور بیشتری دارد.

وی تصریح کرد: وضعیت استان لرستان نیز به گونه‌ای است که نیازمند همدلی، وفاق ،اتحاد و صدای واحدی داریم که امر به معروف و نهی از منکر را براساس دستورالعمل پیش ببریم و این موضوعی نیست که یک فرد یا دستگاهی به تنهایی به آن عمل کند.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطر نشان کرد: هر توفیقی طی ۴۰ سال انقلاب اسلامی حاصل شده آمران به معروف و نهی از منکر حضور داشته و در جلوگیری از فساد دخالت داشته‌اند.

وی اظهار داشت: ۶ هزار و ۳۰۰ شهید استان لرستان آمران به معروف و نهی از منکری بودند که جانشان را جهت بقای ملت و ترویج و گسترش امر به معروف و نهی از منکر در طبق اخلاص گذاشتند.

شاهرخی افزود: در راستای امر به معروف و نهی از منکر با جوانانی با احساسات پاک روبرو می‌شویم که این احساسات نیازمند تدبیر است و نباید این احساسات را خاموش کنیم بلکه از این احساسات در مسیر صحیح هدایت کنیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: ما باید به جایی برسیم که هشت میلیون جوان مومن، پای کار، انقلابی، پای کار، معنویت گرا، اخلاق مدار و عدالت خواه برای نظام جمهوری اسلامی تربیت کنیم چرا که با مطالبه گری این جوانان بسیاری از مشکلات حل می‌شود.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند