خانم اجازه؟ ما همه آیلاند هستیم

0

به گزارش امید لرستان، «شهیمه صفایی» معلم بازنشسته‌ای از دیار شالی و باران؛ که پس از  بازنشستگی با عشق در مدارس غیردولتی این شهرستان تدریس می‌کند و آن‌اندازه به دانش‌آموزانش عشق می‌ورزد که هنگام صدا کردن آن‌ها می‌گوید «خوشگلای من توجه کنند! می‌خوام ریاضی درس بدم».

وقتی پای صحبت‌های این معلم وظیفه‌شناس نوار مرزی استان گیلان می‌نشینی جدیت، ایمان، تلاش و تعهد به کار را می‌توانی در وجود او ببینی؛ وقتی از شدت شوق و اشتیاقِ تدریس به شاگردانش، «آنلاین» را «آیلاند» تلفظ می‌کند و این «آیلاند» گفتن‌هایش چه زیبا و دل‌نشین است.

13981226000208 Test NewPhotoFree | خانم اجازه؟ ما همه آیلاند هستیم | امید لرستان

شهیمه صفایی خود را بزرگ‌شده یک خانواده متدین و فرهنگی در شهرستان مرزی آستارا معرفی‌ کرده و فعالیت به عنوان مشاور در مدارس دولتی طالقاتی، بهشتی، پیش‌دانشگاهی امام خمینی و آموزگاری در دبستان غیردولتی خواجه‌نصیر را ازجمله سوابق آموزشی خود در طول خدمت ۴۷ ساله در آموزش و پرورش می‌داند.

وی ارتباط مستمر با والدین دانش‌آموزان را از رموز موفقیت خود در امر تدریس و کلاس‌داری می‌داند و می‌گوید از بدو استخدام تاکنون، عاشق حرفه شریف معلمی بوده و همواره تلاش کرده‌ که برای سیستم آموزش و پرورش کشور یک معلم نمونه و کارآمد باشد.

صفایی تعداد دانش‌آموزانش در دبستان دخترانه خواجه نصیر را ۲۲ نفر دانسته و می‌گوید «در طول خدمت ۱۷ ساله خود در دبستان غیردولتی خواجه نصیر در پایه‌های پنجم و ششم ابتدایی، همواره سعی کرده‌ام از تکنولوژی‌ها و فناوری‌های جدید آموزشی استفاده کنم».

این معلم وظیفه‌شناس آستارایی دارنده مدرک تحصیلی کارشناسی امور تربیتی است و پدرش نیز از فرهنگیان و کارمندان بازنشسته آموزش و پرورش شهرستان آستارا بوده و ادامه راه پدر را افتخاری برای خود می‌داند که به او این امکان را می‌دهد تا در راستای ارتقای سیستم آموزشی و پرورشی کشور سهیم باشد.

صفایی با اشاره به جذابیت تدریس در فضای مجازی می‌گوید «وقتی دیدم تعطیلات طولانی ناشی از شیوع ویروس کرونا به آموزش دانش‌آموزانم لطمه وارد می‌کند تصمیم به راه‌اندازی کلاس آموزشی در فضای مجازی گرفتم تا از این طریق دانش‌آموزانم درس‌های عقب مانده اسفند ماه را جبران کنند».

معلم نمونه سال تحصیلی ۹۸-۹۷

مدیر آموزش و پرورش شهرستان آستارا نیز تعداد لوح‌های تقدیر کشوری، استانی و شهرستانی این معلم وظیفه‌شناس را بیش از ۱۰۰ عنوان دانسته و گفته است ایشان در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ به دلیل جدیت در کار و استفاده از روش‌های نوین تدریس به عنوان معلم نمونه شهرستانی انتخاب و موردتجلیل قرار گرفتند.

سید سجاد موسوی «شهیمه صفایی» را از مشاوران و آموزگاران باتجریه مدارس شهرستان آستارا دانسته و گفته است سال تحصیلی ۹۸-۹۷ بازرسان استانی وزارت آموزش و پرورش از کلاس درس این معلم وظیفه‌شناس بازدید داشته و از نحوه کلاس‌داری و تدریس ایشان ابزار خرسندی کرده بودند.

تدریس پس از ۱۷ سال از بازنشستگی

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان نیز طی تماس تلفنی با این معلم خوش‌نام و شیرین‌زبان آستارایی گفته بود لهجه معلم وظیفه‌شناس و عاشق‌پیشه گیلانی که دست‌مایه برخی افراد قدرناشناس در فضای مجازی شد به هیچ عنوان خللی در مجاهدت علمی معلمان وظیفه‌شناس استان ایجاد نمی‌کند.

نادر جهان‌آرای با بیان اینکه آموزش و پرورش استان گیلان همواره از زحمات و تلاش‌های معلمان استان به ویژه شهیمه صفایی قدردانی می‌کند گفته بود این معلم وظیفه‌شناس با وجود ۶۷ سال سن و با گذشت ۱۷ سال از بازنشستگی، با وظیفه‌شناسی و خستگی‌ناپذیری تحسین‌برانگیزی هم‌چنان عرصه آموزش را خالی نکرده است.

ملاقات وزیر آموزش و پرورش با معلم وظیفه شناس گیلان

وزیر آموزش و پرورش نیز ظهر روز گذشته طی تماس تلفنی با «شهیمه صفایی» ضمن‌قدردانی از تلاش‌های او جهت استمرار فعالیت‌های یادگیری در ایام تعطیلی مدارس گفته بود «به‌عنوان همکار فرهنگی به شما افتخار می‌کنم و امیدوارم پس از گذر از دوره شیوع کرونا، ملاقات حضوری با شما داشته باشم».

محسن حاجی‌میرزایی اشتیاق این معلم بازنشسته برای تدریس را وصف‌ناپذیر دانست و بیان کرد:از اینکه می‌بینم شما با احساس مسؤولیت تلاش می‌کنید تا با دانش‌آموزانتان با فنّاوری‌های جدید در دوره‌ای که نمی‌توانند در مدرسه حضور داشته باشند ارتباط برقرار می‌کنید و به آن‌ها آموزش می‌دهید، احساس افتخار می‌کنم.

به گزارش فارس، تلفظ کلمه «آنلاین» توسط این معلم وظیفه‌شناس گیلانی در فضای مجازی حین تدریس به دانش‌آموزان، از نظر لهجه، سوژه برخی کاربران فضای مجازی قرار گرفت و شایعه برکناری او مطرح شد تا اینکه وزیر آموزش و پرورش بلافاصله در توئیتر خود برکناری او را تکذیب کرد.

وزیر ارتباطات، صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران، استاندار گیلان و فرماندار شهرستان آستارا از دیگر مقامات کشوری، استانی و شهرستانی بودند که طی روزهای اخیر با تماس تلفنی از «شهیمه صفایی» بابت وظیفه‌شناسی در امر تدریس دانش‌آموزان در ایام تعطیلی مدارس از او قدردانی کردند.

«شهیمه صفایی» که همسر «کریم صمدزاده» استاد فوق‌ممتاز کشوری از سوی انجمن خوشنویسان ایران است، دو فرزند پسر و یک فرزند دختر دارد که پس از پایان ۳۰ سال خدمت صادقانه در آموزش و پرورش شهرستان آستارا، هم‌اکنون شغل شریف معلمی را در مدارس غیردولتی این شهرستان دنبال می‌کند.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند