حضور تعدادی از طرفداران سران فتنه در تظاهرات ۸ دی ماه

0

به گزارش امید لرستان، نظام مقدس جمهوری اسلامی از بدو شکل گیری همواره با دشمنی دشمنان مواجه بوده است. مستکبرین و استعمارگران برای مقابله با اراده و خواست ملت بزرگ ایران از هیچ کوششی دریغ نکرده اند و تمام توان خود را در مواجهه و مقابله با مردم ایران به کار گرفته اند.  یکی از طراحی های کلان دشمنان برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی در قالب فتنه ۸۸ ظهور و بروز پیدا کرد و نظام را با چالش هایی مواجه ساخت اما با تدابیر مقام معظم رهبری و حضور مردم در حماسه ۹ دی ماه سال ۸۸ این طراحی هم با شکست مواجه شد. این در حالی است که مردم خرم آباد یک روز زودتر از سایر شهرها و در ۸ دی ماه به خیابان آمدند و از فتنه گران اعلام برائت کردند. مصاحبه زیر با یکی از افراد فعال حاضر در تجمعات سال ۸۸ برای مقابله با فتنه گران انجام شده است که در ادامه می خوانیم.

لطفا در مورد فضای شهر خرم آباد در فتنه ۸۸ توضیح دهید. وسعت اغتشاشات به چه صورتی بود؟

آنطور که رسانه در سال ۸۸ به ماجرای فتنه ضریب می دادند هیچ گاه در خرم آباد اتفاق نیفتاد. جمع محدودی بودند. عده ی کمی بر اساس اغفال و عده ی کمی به علت کینه توزی نسبت به نظام میخواستند نظام را با چالش هایی مواجه کنند که به لطف خدا و با درایت رهبری و حضور کارساز بسیج جمع شد.

نوع مواجهه نیروهای انقلاب با اغتشاشات فتنه گران به چه صورت بود؟

به دو صورت بود؛ یک بخشی از مردم به صورت کاملا مردمی و خودجوش اتفاق افتاد که مردم احساس تکلیف کردند و در میدان حضور داشتند. یک بخشی هم در قالب بسیج در عرصه حاضر بودند. که الحمدلله با حضورشان فتنه را در نطفه خفه کردند.

سازماندهی و ساماندهی حماسه ۸ دی که نسبت به دیگر شهرهای کشور یک روز زودتر اتفاق افتاد، به چه شکلی بود؟

همانطور که می دانید در شهر خرم آباد و شهر رشت تظاهرات در ۸ دی ماه اتفاق افتاد. مافوق همه ی زحمات و تلاش های دوستانی که در این اتفاق نقش داشتند، سبب اصلی را دست الهی می دانم که دلها را بیدار کرد. ما عده ای را در حماسه ۸ دی ماه دیدیم که بی تفاوت بودند. حتی بالاتر ان آن عده ای که تا مقاطعی با جریان فتنه همراهی کردند، با مشاهده هتک حرمت به حضرت سیدالشهدا، صف خود از فتنه گران جدا کردند. در ان برهه عده ای فریب شال سبز و سیادت سران فتنه را خوردند، اما با هتک حرمت عاشورای حسینی توسط فتنه گران و حمایت سران فتنه و اینکه آنها را مردم خداجو! نامیدند، صحنه برای همه روشن شد الی برای کسانی که مصداق آیه «فی قلوبهم مرض فزاد الله مرضا» بودند و دیگر هدایت نمی شوند. به تعبیر قران «صم بکم عمی فهم لا یرجعون». این ها فکر می کردند که زرنگی می کنند و دارند ریشه انقلاب را می زنند ولی نمی دانستند که به تعبیر قران «می خواهند نور خدا را خاموش کنند، در حالی که نور خدا خاموش شدنی نیست» و همین باعث شعله ور شدن خشم مردم شد و انقلاب را بیمه کرد.

آیا در شهر خرم آباد به خیمه های امام حسین (ع) و تکیه های عزاداری هتک حرمتی شد؟

به لطف خدا ما در شهر خرم آباد هتک حرمتی نداشتی.

خاطره ای از راهپیمایی روز ۸ دی به یاد دارید؟

چیزی که در تظاهرات ۸ دی خیلی برای من جالب بود و در خاطرم مانده، این است که تعدادی از طرفدارن سران فتنه هم در روز ۸ دی ماه در تظاهرات حضور داشتند و از فتنه گران اعلام برائت کردند. این تنها به واسطه ی حضرت سیدالشهداست که دل ها را بیدار کرد. این شیرین ترین خاطره ای است که در خاطرم مانده.

اگر نکته ای یا حرف خاصی مانده بفرمایید…

در پایان نقلی از تاریخ را بیان می کنم؛ راوی می گوید در مسیر مسجد کوفه بودم قبل از اذان صبح بود، جا پای یک نفر روی زمین پیدا بود، وارد مسجد شدم دیدم حضرت امیرالمومنین امام علی ع و مالک اشتر حضور دارند.
از مالک پرسیدم که چرا جای پای یک نفر دیده می شود؟!
مالک اشتر در جواب گفت:
به خدا قسم قدم برنداشتم، جز آنکه پا جای پای حضرت نهادم.
تضمین این انقلاب به تبعیت از علمدار انقلاب است، هر کسی عقب تر باشد جامانده و کسی هم که جلوتر باشد دچار گمراهی خواهد شد.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند