جولان کرونا در لرستان؛ بی‌خیالی شهروندان و بی‌توجهی مسئولان/ اینجا خبری از تعطیلی نیست!

0

به گزارش خبرگزاری امید لرستان، این روزها شیوع  «کرونا ویروس» به اوج خود رسیده و با توجه به شرایط موجود، تنها راه برون رفت از این شرایط بحرانی، قطع زنجیره انتقال است.

ستاد مبارزه با کرونا در لرستان که استاندار ریاست آن را بر عهده دارد، با آگاهی از این موضوع تصمیم گرفت از 25 اسفند بازار 5 شهر در معرض کرونا در لرستان را تعطیل کند تا با کاهش رفت و آمدها در شهرها، شاهد قطع زنجیره انتقال این ویروس باشیم.

حالا دو روز از بازه‌ای که باید بازارها تعطیل شود می‌گذرد، اما با نگاهی به وضعیت برخی شهرهای لرستان و به ویژه خرم‌آباد، نشانی از تعطیلی بازار دیده نمی‌شود و خیابان‌های انقلاب‌، مطهری، امام و چند خیابان دیگر شاهد فعالیت پرشور اصناف و حضور ‌‌شهروندان هستیم.

گویا تاکنون مصوبه تعطیلی بازار فقط توانسته برخی پاساژها را به تعطیلی بکشاند. بسیاری از مغازه‌‌دارهای سطح شهر خرم‌آباد که خود بیش از دیگران در معرض کرونا قرار دارند، نسبت به هشدارهای داده شده مسوولان مبنی بر پلمب واحدهایی که در این شرایط به فعالیت ادامه دهند، بی‌توجه بوده و کسب درآمد را بر سلامت ترجیح داده‌اند.

در شرایطی که مسوولان نتوانسته‌اند مصوبه بسیار مهم مبارزه با کرونا در تعطیل کردن بازار را به خوبی اجرا کنند و در این زمینه اقتدار لازم را نشان نداده‌اند، بسیاری از شهروندان نیز کرونا را به سخره گرفته و بدون توجه به نکات بهداشتی که برای سلامت خودشان مطرح می‌شود به دنبال خرید شب عید هستند.

کرونا نشان داده است، پیر و جوان و غنی و فقیر نمی‌شناسد و ممکن است برای هر عضوی از جامعه خطرآفرین باشد، اما متاسفانه برخی از شهروندان نسبت به آن بی‌توجه بوده و با کم اهمیت شمردن تمام نکات مطرح شده، پازل بی‌توجهی نسبت به کرونا را تکمیل کرده و برای خرید روانه بازار می‌شوند.

بی‌شک کرونا تا زمانی که شهروندان خود تصمیم خانه‌نشینی و نرفتن بی‌خود و بی‌جهت به بازار و حضور در اجتماعات را نداشته باشند، مهمان جامعه ما خواهد بود و هر روز بیش از دیروز به سلامت مردم آسیب رسانده و افراد بسیاری را درگیر می‌کند.

در این شرایط که تنها راه رهایی از دست ویروس منحوس کرونا قطع زنجیره انتقال و توجه به نکات بهداشتی است، انتظار می‌رود استاندار لرستان در رأس شورای تامین نسبت به تعطیلی بازار و جلوگیری از تجمعات، عملکرد قاطع‌تر و بهتری داشته باشد، چرا که ادامه این روند سلامت همه مردم لرستان را به خطر انداخته و هر روزی که بر زمان قطع ارتباط با کرونا اضافه شود، شاهد تبعات منفی و خسارات بیشتری بر جامعه در ابعاد مختلف خواهیم بود.

گزارش: سعید سرشار

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند