تولید فیلم مستند «اسکندر» توسط حوزه هنری لرستان آغاز شد

0

به گزارش امید لرستان، سعید شاهوردی شامگاه یکشنبه در سخنانی گفت: فیلم مستند «اسکندر» به همت واحد هنرهای تصویری حوزه هنری لرستان آغاز و تا پایان دی ماه امسال ساخته می‌شود.

وی تصریح کرد: مستند «اسکندر» روایت زندگی سرهنگ اسکندر بیرانوند از فرماندهان لرستانی ارتش در دوران هشت سال دفاع مقدس که نقش بسزایی در فرماندهی عملیات‌ها و پیروزی رزمندگان داشته است.

تولید فیلم مستند «اسکندر» توسط حوزه هنری لرستان آغاز شد

مسئول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری لرستان بیان داشت: این مستند به کارگردانی حسین سپهوند از فیلمسازان خوش ذوق و نام اشنای استان و در مدت زمان ۳۰ تا ۴۰ دقیقه ساخته می‌شود.

شاهوردی افزود: مراحل پیش تولید و تحقیق و پژوهش این مستند به پایان رسیده و مقرر شد تا دی ماه کار تولید و تصویر برداری آن به پایان برسد.

حسین سپهوند کارگردان فیلم مستند «اسکندر» در این باره گفت: این مستند می‌کوشد ابعاد شخصیتی سرهنگ اسکندر بیرانوند، خاطرات و نقش بارز و ممتاز ایشان و تاکتیک‌های نظامی او در فرماندهی عملیات‌های جنگ تحمیلی و سلحشوری نیروهای رزمنده لرستانی در دوران دفاع مقدس را به تصویر بکشد.

تولید فیلم مستند «اسکندر» توسط حوزه هنری لرستان آغاز شد

وی اضافه کرد: به رغم اینکه رزمندگان لرستانی نقش ارزنده‌ای در پیروزی عملیات‌های دوران دفاع مقدس داشته اما متأسفانه آنگونه که شایسته است به این مهم پرداخته نشده است و هنوز مظلومیت رزمندگان لرستانی دیده می‌شود.

کارگردان فیلم مستند «اسکندر» ابراز امیدواری کرد که با تولید آثار هنری با موضوع دفاع مقدس و نقش نیروهای لرستانی، در معرفی هر چه بیشتر ایثارگری، سلحشوری و فداکاری این عزیزان تلاش شود.

سپهوند تصریح کرد: فیلمنامه این اثر با الهام از کتابی با عنوان (کهنه سرباز) به نویسندگی امین کیانی نوشته شده است.

مهر

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند