توزیع بیش از ۱۱۲ هزار بسته معیشتی در لرستان/ ۱۰۰ واحد مسکونی توسط سپاه به مددجویان کمیته‌ امداد تحویل داده شد

0

به گزارش امید لرستان، سردار مرتضی کشکولی در آیین اجرایی برنامه سوء تغذیه 3700 مادر باردار، رزمایش توزیع 1550 اقلام گرمایشی و 387 سری جهیزیه به مددجویان کمیته امداد لرستان با بیان اینکه اصل و ماهیت کشور ما مردمی است، اظهار کرد:  در کشورهای دیگر به ندرت بخشی از جامعه کمک مالی و معیشتی انجام می‌دهد، اما در کشور ما موضوع متفاوت است، زیرا مردم صاحب کشور هستند، شهدای دفاع مقدس هم به خاطر از ناموس شهید شدند، دولت و مجلس نوکر مردم است، خود ما هم نوکر مردم هستیم .

وی افزود: اگر هم بخشی  از کار باقی می‌ماند کمیته امداد، بهزیستی، سپاه یا بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی به عهده می‌گیرند، سپاه استان در جریان کرونا 65 میلیارد تومان و 112 هزار بسته در مقطع اول و دوم بین مردم  توزیع کرد، ستاد اجرایی 16 میلیارد تومان کمک کردند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان گفت: توصیه می‌کنم در همین استان پژوهشی  توسط نخبگان  انجام شود که چند درصد از همراهی و آرامش در ده ماه گذشته ناشی از این کمک‌ها است.

کشکولی  با بیان اینکه اکنون فشار مالی روی مردم هست، عنوان کرد: زمانی  تیر و ترکش روی مردم بود، اکنون  فشار مالی و اقتصادی، یعنی اکنون تیر و ترکش‌ها مالی و اقتصادی  است، بنابراین این بخش‌ از کمک‌ها  از روی ترحم نیست بلکه وظیفه‌ است و حق مردم است ما می‌گوییم حق مردم  است که سطح عمومی و رفاه‌شان بالاتر برود.

وی تاکید کرد: دشمن می‌خواهد کاری کنند که مردم را از نظام بگیرند اما کور خوانده‌اند نمی‌توانند موفق باشند، شاید بتوانند مسوولی را از کشور بگیرند اما نمی‌توانند مردم را از نظام بگیرند زیرا طبق فرمایش رهبری جمهوری اسلامی  چیزی نیست جز مردم.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان گفت: در بحران‌هایی مانند کرونا تمام نهادهای حمایتی  و حتی نهادهایی هم که حمایتی نیستند مانند سپاه به این عرصه ورود کردند، البته ما تاکید داریم که کرامات انسانی حفظ شود و بهتر است افرادی که نیازمند است را متضرر از کرونا خطاب کنیم.

کشکولی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به برگزاری جلسه‌ی با کمیته امداد و بهزیستی بیان کرد: طبق دستور العمل قرار است تا پایان سال 99 برای  انجام ده آیتم از جمله کمک‌های معیشتی، جهیزیه ، آزادی زندانیان، لوازم التحریر با هم هماهنگ باشیم.

وی در پایان گفت: از 500 واحدی که سهم استان  است 100 واحد تا دهه فجر تکمیل و آماده بهره‌برداری است که سپاه به هر واحد یک کالای خانگی نیز تحویل می‌دهد.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند