تلاش شبانه روزی مسجد جواد الائمه در مبارزه با کرونا

0

 

مسئول کانون فرهنگی مسجد حضرت جوادالائمه اظهار کرد: مسجد جوادالائمه علاوه بر برگزاری مراسمات اعیاد ملی و مذهبی که جزو فعالیت‌های اصلی مسجد است کار تربیتی و رشد و تربیت نیروهای نوجوان به ویژه تربیت نیروی هم تراز انقلاب اسلامی را از فعالیت های اصلی خود میداند،برپایی موکب، انجام کارهای خیریه در طول سال کمک ماهیانه به خانواده های کم بضاعت شناسایی شده، برگزاری یادواره های شهدا، انجام فعالیت های پژوهشی، انجام فعالیت‌های جهادی مانند بحث سیل، بازسازی و بهسازی چند منزل افراد مستمند، جمع آوری و توزیع مواد مورد نیاز خانواده های سیل زده، طبخ غذای گرم در زمینه سیل فعالیت داشته است.

رضا داوری بیان کرد: گروه جهادی مسجد جوادالائمه بیش از ۳۰ نفر متشکل از بچه‌های پایگاه بسیج ، خادمین هیئت، کانون و موکب است که در حوزه کرونا پای کار آمدند.

وی افزود: در روزهای نخست حدود هشتم تا دهم اسفند به صورت خود جوش در بحث گند زدایی و صدعفونی کردن معابر پرتردد ورود پیدا کردیم .

فرمانده پایگاه بسیج منتظران شهادت تصریح کرد: قبل از ورود دیگر دستگاه‌ها سعی کردیم در سطح محله و به صورت خانه به خانه گند زدایی را در قالب گروه موتوری و سواره انجام دهیم.

داوری گفت: یک ایستگاه سلامت کنار مسجد راه اندازی کردیم و ضد عفونی کردن خودرو های عبوری ، توزیع۲۰۰۰ ماسک بین خودروها نیز انجام شد.

وی افزود: برای خانواده‌هایی که با وجود کرونا وضعیت اقتصادی سخت‌تری دارند مانند خانواده کارگران بسته‌های غذایی و بهداشتی شامل مواد غذایی مانند برنج، روغن، سویا، گوشت ،مرغ، الکل، دستکش و ماسک تهیه و به خانواده‌هایی که از قبل شناسایی شد توزیع شد.
در روز میلاد سید الشهدا نیز سوم‌شعبان کارگاه آبمیوه گیری طبیعی دایر کردیم و برای بیماران کرنایی شهرستان خرم‌آباد به مرکزیت بیمارستان عشایر به طور روزانه ۲۰۰ عدد نیم لیتری تهیه می‌شود و تاکنون ادامه دارد.

مسئول کانون فرهنگی مسجد حضرت جوادالائمه با اشاره به اینکه ۴۰پکیج غذایی و بهداشتی بین خانواده های نیازمند توزیع شده است گفت: با راه اندازی پویش نذر قربانی هزینه های جشن نیمه شعبان را جمع کرده و میان خانواده‌های نیازمند در قالب ۴۰ پکیج دیگر توزیع می کردیم.

داوری اظهار کرد: حدود هزار عدد مواد ضدعفونی کننده سطوح در محله های فقیرنشین شامل علی آباد، گل‌سفید و پشت بازار توزیع شده است.

وی بیان کرد: تولیدات فضای مجازی در راستای فرهنگ‌سازی، تشکیل پویش در راستای ماندن در خانه، کلیپ، پوستر و بنر صورت گرفته است.
در بحث ضدعفونی کردن محلات نیز حدود ۶۰۰۰ لیتر مواد ضدعفونی کننده با پشتیبانی خیرین مورد استفاده قرار گرفته است.

مسئول کانون فرهنگی مسجد حضرت جوادالائمه گفت: با توجه به اینکه بیشتر در مناطق فقیرنشین فعالیت می‌کنیم، انتظار ما توجه بیشتر به مردم این محلات است چرا که قشر فقیر‌نشین با وجود کرونا به مشکلات بیشتری برخوردند.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند