تشکیل ۱۰ شبکه از کسب و کارهای خانگی در لرستان

0

به گزارش امید لرستان، دکتر امین سلاحورزیان در گفت‌وگویی با بیان اینکه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در راستای ایجاد زنجیره ارزش مشاغل خانگی پایدار، کمک به اقتصاد کشور و معیشت مردم اجرا می‌شود، اظهار کرد: هم اکنون توسعه فعالیت‌های شبکه ای این طرح، در استان در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه شبکه‌سازی در این کسب وکارها منجر به در اختیار گذاشتن منابع و اطلاعات جدید، رشد جایگاه شغلی متقاضیان و پیشرانان و ایجاد روابط سودمند و طولانی مدت می‌شود، ادامه داد: شبکه‌سازی کسب و کارهای خانگی، ضمن ایجاد نظم تیمی در کسب وکار، توانمندسازی شاغلین در ارائه خدمت، برجسته کردن محصولات و خدمات متقاضیان و پیشرانان را نیز به همراه خواهد داشت.

سلاحورزیان ادامه داد: در فاز سوم الگوی توسعه مشاغل خانگی علاوه بر اتصال به بازار متقاضیان و مشاوره صاحبان مشاغل خانگی، استانداردسازی، کمک به برنامه‌های تولید، فروش، شکل‌دهی و ظرفیت‌سازی بازار، به دنبال شکل‌گیری شبکه مشاغل خانگی هستیم.

سرپرست جهاد دانشگاهی لرستان افزود: تاکنون ۱۰ شبکه مشاغل خانگی در حوزه‌های مختلف تحت عنوان طرح ملی توسعه مشاغل خانگی شکل گرفته است.

وی یادآور شد: این ۱۰ شبکه در رشته شغلی‌های پوشاک، تولید و بسته بندی عسل، چرم دوزی، تابلوفرش، قالی‌بافی، فرآوری و بسته‌بندی زعفران، البسه محلی، تابلو فرش و گلیم بافی تشکیل شده‌اند.

سلاحورزیان گفت: تلاش شده کسب و کارها و پیشرانانی که برای ایجاد شبکه انتخاب می‌شوند از اکثر شهرستان‌های استان همچون خرم آباد، کوهدشت، پلدختر، سلسله، دلفان و… باشند.

لازم به ذکر است طرح ملی مشاغل خانگی به کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توسط جهاد دانشگاهی به عنوان مجری طرح در ۳۱ استان در حال اجرا است.

منبع:ایسنا

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند