تخصیص ناعادلانه منابع آب ظلم در حق لرستان است

0

به گزارش امید لرستان، محمدرضا مبلغی درباره وضعیت نرخ بیکاری در استان لرستان، گفت: آخرین نقطه بیداد بیکاری در استان لرستان، کوهدشت و رومشکان است.

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این حوزه انتخابیه داری منابع طبیعی، بسیار بالقوه است اما سوءمدیریت استانی در کوهدشت موجب شده  است که نتوانیم از موقعیت‌های منحصر به فرد این حوزه انتخابیه استفاده مناسبی در جهت توسعه رفاه اجتماعی مردم کرد.

 وی ادامه داد: برخی از وزرا به وظایف خودشان در قبال این حوزه انتخابیه عمل نکرده اند زیرا در  توزیع و تخصیص منابع، عدالت را رعایت نکردند و دود این موضوع تنها به چشم مردم می‌رود.

مبلغی افزود: توزیع منابع آبی در استان های مختلف کشور می بایست براساس ظرفیت‌های اقتصادی تمام نقاط کشور مدنظر قرار بگیرد، بنابراین با در دستور کار قرار گرفتن آمایش سرزمینی، بتوانیم با توزیع عادلانه منابع مردم از فرصتهای اشتغال بهره منده شوند.

نماینده مردم کوهدشت در مجلس تصریح کرد: عدم تخصیص صحیح منابع آبی به کوهدشت در شرایطی که  سد سیمره  در کنار این حوزه انتخابیه واقع است  بسیار تاسف بار است و این در حالی است که صنعت کشاورزی کوهدشت با مشکل اساسی در تامین منابع آبی روبرو است.

 عضو کمیسیون اجتماعی مجلس یادآور شد: تخصیص ناعادلانه آب ظلم در حق استان لرستان است و وزارت نیرو حق ندارد در تخصیص منابع آبی تبعیض  را در  دستور کار قرار دهد.

خانه ملت

 

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند