بی‌حجابی عامل تشدید اختلافات بین زوجین است/ حجاب در همه ادیان مورد تاکید است/معلمان باید الگوی اخلاقی و رفتاری دانش آموزان باشند

0

بتول قهرمانی در گفت‌وگو با امید لرستان اظهار کرد: یکی از عواملی که باعث بی‌حجابی فرزندان در جامعه شده است خود خانواده‌ها به ویژه پدر و مادر هستند و در بین زوجین نیز همسران بیشترین نقش را دارند.

وی افزود: خانواده باید حساسیت لازم را برای اتکای فرد به حجاب را به وجود بیاورد و بر اهمیت آن تاکید کند.

این مشاور خانواده بیان کرد: حجاب در همه ادیان، مذاهب و ملل حتی خانواده های اشرافی مورد اهمیت بوده و یکی از اصول تحکیم بنیاد خانواه و کاهش بزهکاری در جامعه نیز است.

قهرمانی تصریح کرد: آرامشی که بعد از ازدواج و در متاهلی است در مجردی نیست، ولی رفتن جامعه به سمت بی‌حجابی و ارتباط غیر اخلاقی بین دختر و پسر باعث تجرد گرایی و از بین رفتن آرامش در جوانان و انحراف در مسیر ارزش‌های جامعه می‌شود.

این مشاور خانواده با بیان این که آزادی همسر در خانه برای شوهر است نه برای مردم جامعه، گفت: در این حوزه خود خانواده‌ها با رعایت جوانب باید مانع بی‌حجابی شوند و همان گونه اشیا قیمتی را در معرض دید سایرین قرار نمی‌دهند، ارزش‌های یک خانم نیز هیچ گاه نباید در معرض افراد دیگر قرار گیرد چرا که ممکن است مورد تعرض قرار بگیرد.

قهرمانی تصریح کرد: انتظار می‌رود در محیط خانواده بدون هر گونه خشونت، والدین بستر توجه به ارزش‌های انسانی را مورد عنایت قرار دهند و با راهکاری‌های متناسب، بسته به نوع خلاقیات فرزند از انحراف او به سمت بزهکاری اجتماعی جلوگیری کنند.

وی افزود: خود والدین باید بیش از گذشته برای فرزندان خود وقت بگذارند و با تفریحات سالم خانوادگی، وقت بیشتر، همکلامی با فرزندان مسیر تربیت صحیح آنان را فراهم کنند.

این مشاور خانوده با اشاره به این که انتخاب دوست می‌تواند مسیر پرورش فرزندان را نیز تغییر دهد گفت: والدین باید بسته به خلقیات فرزند خود در مسیر انتخاب دوست او را یاری کنند و بعد از شناخت قطعی و مطمئن شدن، اجازه مراوادت بیشتر با او را بدهند.

قهرمانی افزود: برخی فرزندان نسبت به ورود والدین به حریم خصوصی حساس هستند و برخی دیگر نیز علاقه مند هستند که والدین او را برای انتخاب راه و مسیر درست همراهی کنند که برای هرکدام از فرزندان، والدین باید از مسیر مناسب حرکت کنند و همواره دغدغه تربیت و پروش او را داشته باشند.

وی اظهار کرد: یک فرزندی که از مسیر تربیت صحیح و رفتاری و منش های اسلامی دور می شود همواره در معرض تهدید و آسیب است که خانواده باید نقش کلیدی داشته باشد و از همان ابتدا اجازه به انحراف رفتن فرزندان خود را با روش های صحیح، درست و مورد پسند اسلام ندهند.

این مشاور خانواده بیان کرد: در حوزه حجاب و تربیت اسلامی برخی دستگاه‌ها مسئولیت دارند و باید ایجاد راهکاری های متناسب مانع از ورود جوانان ما به سمت آسیب‌ها و بی‌حجابی بروند.

قهرمانی بیان کرد: معلمان باید الگوی اخلاقی و رفتاری دانش آموزان باشند که در این حوزه نیاز است دستگاه تعلیم و تربیت کشور در بحث جذب معلمان خود بیش از گذشته نظارت و سخت گیری کند و با ایجاد تدابیری نسبت به این موضع اهتمام ویژه‌ای داشته باشد که افراد دغدغه‌مند برای معلمی جذب شوند.

وی تصریح کرد: الان بسیاری از هنرمندان در شبکه‌های اجتماعی مروج آسیب‌های اجتماعی شده‌اند و با بی‌حجابی در حال به انحراف کشیدن نسل جوانان ما هستند که نیاز است در این راستا نیز به صورت ریشه ای تصمیم گیری شود.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند