برنامه ۱۰۰ روزه محرم طراحی شد/ هیچ برنامه مذهبی تعطیل نمی‌شود

0

به گزارش امید لرستان، حجت الاسلام روح الله حریزاوی امروز دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به سفر مسئولان تبلیغات اسلامی به استان‌ها در راستای تقدیر از حضور قابل توجه مردم در انتخابات ۲۸ خرداد ماه امسال، تقدیر از شبکه تبلیغ به خاطر نقش آفرینی در این زمینه و همچنین هم اندیشی پیرامون ماه محرم و مأموریت پیش رو اظهار داشت: ما در این رابطه یک برنامه ۱۰۰ روزه را طراحی کرده‌ایم.

طراحی برنامه ۱۰۰ روزه محرم

وی عنوان کرد: این برنامه ۱۰۰ روزه به این صورت بوده که ۴۰ روز استقبال از ماه محرم، ۳۰ روز برنامه‌های عملیات محرم و ۳۰ روز نیز برنامه‌های ماه صفر و اربعین خواهند بود.

قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه هیچ برنامه مذهبی به خاطر محدودیت‌های کرونایی تعطیل نخواهد شد بیان داشت: خوشبختانه مردم خوب ما به زیبایی صحنه‌هایی را خلق کردند، جامعه مذهبی، هیئت‌ها، مساجد، مجموعه‌های قرآنی و حلقه‌های میانی توانمندی خوبی را در ارائه خدمات دینی و همچنین مسئولیت اجتماعی با رعایت همه دستور العمل های بهداشتی به دست آورده‌اند و امسال نیز یک محرم با شور و شعور و با شکوه را خواهیم داشت.

حجت الاسلام حریزاوی در ادامه با تاکید بر اینکه در خصوص محورهای محتوایی ماه محرم نیز برنامه‌ها اعلام خواهند شد افزود: موضوع مهمی که امسال روی آن کار می‌کنیم بحث مسئولیت اجتماعی به خصوص مسئولیت اجتماعی هیئت‌ها، مجموعه‌های مذهبی و مردمی، توجه ویژه به بحث جمعیت و فرزند آوری که مطالبه به حق مقام معظم رهبری از مجموعه‌های دینی بوده، است.

کارگروههای تخصصی تشکیل می‌شود

وی با تاکید بر اینکه در سازمان تبلیغات اسلامی هر ساله ستاد عملیات محرم تشکیل می‌شود گفت: این ستاد سه بخش دارد، یک بخش ستاد ملی محرم است که با حضور بیش از ۵۰ دستگاه حاکمیتی تشکیل می‌شود، یک بخش، بخش مردمی است که با حضور حلقه‌های میانی یعنی مجموعه‌های فعال مردم که وابستگی حاکمیتی ندارند بوده و امسال نیز بخش بین الملل را اضافه کرده‌ایم تا هماهنگی حرکت جهانی محرم با کشورهای مختلف اسلامی و حتی غیر اسلامی صورت گیرد.

قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی تاکید کرد: در این راستا کارگروههای تخصصی در موضوعات مختلف برای آن تشکیل خواهد شد.

ارائه خدمات تبلیغی و فرهنگی در مناطق حاشیه نشین

حجت الاسلام حریزاوی در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه اولین کاری که در سازمان تبلیغات اسلامی انجام شده سازماندهی حضور شبکه تبلیغی و مبلغین و توانمندسازی مبلغین در مناطق حاشیه نشین شهرها است اظهار داشت: نیمی از مناطق آلوده و دارای مشکلات عدیده اجتماعی و فرهنگی را ما تحت پوشش قرار داده ایم.

وی عنوان کرد: برنامه این است که کل این منطقه را تحت پوشش قرار بدهیم، همکاری خوبی در وزارت کشور بوده و امید داریم که در دولت آقای رئیسی وزارت کشور زمینه‌ای را فراهم کند که همه آن مناطق، که مناطق محروم و مستضعف حاشیه شهرها هستند از خدمات فرهنگی و تبلیغی بهره مند شوند.

اعزام مبلغین به سراسر کشور برای تبیین بیانیه گام دوم انقلاب

قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه یکی از بهترین کارها را سازمان تبلیغات اسلامی در مورد بیانیه گام دوم انقلاب انجام داده است گفت: آموزش مفاد این بیانیه و اعزام اساتید و مبلغین به سراسر کشور در این رابطه صورت گرفته است.

حجت الاسلام حریزاوی تصریح کرد: در حال حاضر نیز یک شبکه راهبران گام دوم را داریم که اینها کسانی هستند که در شهرها و مراکز استان‌ها وظیفه پیگیری هفت محور بیانیه گام دوم انقلاب را با کمک حلقه‌های میانی بر عهده دارند.

مهر

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند