بازگشت ۱۲ واحد راکد صنعتی لرستان به چرخه تولید

0

به گزارش امید لرستان، بختیار رازانی افزود: حجم سرمایه گذاری این واحدهای صنعتی راکد و احیاشده لرستان در سال ۹۹ حدود سه هزار و ۷۶۰ میلیارد ریال با اشتغالزایی ۱۰۲ نفر است.

وی همچنین به واحدهای احیا شده بخش صنعت و معدن استان از سال ۹۶ تا ۹۸ نیز اشاره کرد و اظهار داشت: در سال ۹۶ نیز ۲۱ واحد راکد با اشتغالزایی ۲۳۶ نفر و سرمایه گذاری ۲ هزار و ۲۴۰ میلیارد ریال، در سال ۹۷ نیز ۳۷ واحد راکد با سه هزار و ۵۵۴ میلیارد ریال سرمایه گذاری و اشتغال یک هزار و ۱۹۴ نفر و در سال ۹۸ نیز ۶۹ واحد راکد با حجم سرمایه گذاری ۹ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال و اشتغال یک هزار و ۲۰۰ نفر دوباره احیا و فعال شده است.

وی درباره واحدهای غیرفعال و راکد سال ۹۹ اینگونه توضیح داد و گفت: شرکت ماشین سازی کیهان (پرس) که تا سال ۹۶ غیرفعال بود، در سال ۹۹ با سرمایه گذار جدید فعال شد. همچنین شرکت عظیم خودرو که در سال ۹۶ نیمه فعال شده بود در سال ۹۸ و ۹۹ با اضافه کردن خط تولید و مکانیزه کردن خط دوباره فعال و احیا شد.

رازانی تصریح کرد: شرکت نساجی بروجرد نیز که در سال ۹۵ تعطیل و ۴۵۳ نفر تعدیل نیرو داشت، در سال های ۹۸ و ۹۹ دوباره احیا و با یک هزار نفر پرسنل و افزایش سه برابری ظرفیت با سرمایه گذاری ۸۰۰ میلیارد ریالی در کارخانه، فعالیت خود را از سر گرفت.

وی خاطرنشان کرد: شرکت یخچالسازی لرستان نیز که در سال ۹۶ تعطیل شده بود دوباره احیا و فعال و با اشتغال بیش از ۷۰ نفر و اجرای طرح توسعه ای مشغول به کار شده است. برای شرکت الکل فجر که پیشتر تعطیل شده بود که در سال ۹۹ با پیگیری های فراوان در زمان شیوع کرونا فعال شد.

سرپرست سازمان صمت لرستان ادامه داد: شرکت شیشه لرستان به عنوان واحد صنعتی ورشکسته و نیمه تعطیل نیز با دو خط تولید مشغول فعالیت و تولید است، شرکت آجرماسه آهکی پلدختر نیز به دلیل غیرفعال و راکد بودن در سال ۹۶ اکنون با افزایش تولید در حال فعالیت است.

وی درباره شرکت داروسازی اکسیر با صورت های مالی منفی نیز اینگونه توضیح داد و گفت: این شرکت در سال ۹۹ به عنوان سودآورترین صنعت دارویی کشور و با افزایش ظرفیت تولید مشغول به کار است.

رازانی ادامه داد: شرکت گداز قطعه نیز که به صورت نیمه فعال بود با افزایش ظرفیت و اجرای طرح توسعه ای فعالیت خود را آغاز کرده و همچنین شرکت فولاد الیگودرز نیز با وضعیتی نیمه فعال با اجرای طرح توسعه و افزایش بیش از ۴۰ درصد ظرفیت و صنایع غذایی گهر غیرفعال نیز با تولید آب معدنی و بطری PT دوباره فعالیت خود را امسال آغاز کردند.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: همچنین احیا و واگذاری ۳۴ واحدتملیکی غیر فعال در سال ۹۶ نیز با تلاش همه جانبه اکنون به صورت فعال مشغول فعالیت هستند.

بیش از ۸۴۰ شهرک و ناحیه صنعتی کشور وجود دارد که سهم لرستان ۲ درصد از کل این آمار است. حدود ۶۸ درصد از واحدهای موجود در شهرک‌های صنعتی لرستان فعال هستند که سهم لرستان در این زمینه از متوسط کشوری پایین تر است.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند