بازداشت جادوگر لرستانی با ۱۰ میلیارد کلاهبرداری/فروپاشی کانال تلگرامی فال و طلسمات

0

به گزارش امید لرستان، سرهنگ آرش ابراهیمی در تشریح این خبر گفت: طی رصد و پایش فضای مجازی و شبکه های اجتماعی و همچنین گزارش های ارجاع شده به پلیس فتا مشخص شد اشخاصی با راه اندازی کانال تلگرامی با تعداد زیادی عضو از طریق و فال اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می کنند.

این مقام انتظامی ادامه داد: با تشکیل تیمی از کارشناسان و تلاش شبانه روزی  وبا استفاده از روش‌های خاص پلیسی ، گرداننده اصلی کانال تلگرامی مورد  شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مرجع قضایی دستگیر و به پلیس فتا انتقال داده شد.

سرهنگ ابراهیمی گفت: زمانی ک متهم در برابر مستندات و ادله بدست آمده قرار گرفت با معرفی همدستان خود تحقیقات پلیس وارد فاز جدیدی شد.

رییس پلیس فتا استان لرستان افزود: با اعتراف صریح متهم اصلی پرونده 7 نفر دیگر از ادمین های کانال شناسایی شدند که با بررسی حساب های بانکی آنها مشخص شد متهمان با تبلیغات فریبنده در فضای مجازی و اغفال کاربران، پس از دریافت مبالغی از آن‌ها با گفتن جملات و اطلاعات معمولی از کاربران، آن‌ها را فریب می دادند که مبلغی بیش از 10 میلیارد ریال توسط گردانندگان کانال از طریق فروش فال و طلسم از شهروندان کلاهبرداری شده است.

سرهنگ آرش ابراهیمی بیان داشت: جرم رمالی و فالگیری در راستای جرایم کلاهبرداری و یا تحصیل مال نامشروع بررسی  می شود چرا که رمال و فالگیر با فریب و تقلب توانسته است اموال فرد را از دست او خارج کند که این امربعلت عدم اطلاع و آگاهی کافی از تهدیدات حوزه سایبری توسط برخی از شهروندان باعث می شود تا کلاهبرداران در قالب دعانویسی و رمالی دکان‌هایی برای خود باز کرده و از این طریق درآمد کسب کنند.

این مقام مسئول ضمن اعلام آمادگی پلیس فتا در راستای ارائه مشاوره تلفنی و حضوری به افراد ، خاطر نشان کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مواجهه با موارد مشکوک در فضای مجازی آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس  cyberpolice.ir  لینک ثبت گزارش‌های مردمی به پلیس فتا گزارش دهند.

رکنا

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند