رسانه‌ای برای مردم لرستان

بازار خرم‌آباد یک هفته تعطیل شد

0

به گزارش امید لرستان، علی سیف  اظهار داشت: گرچه در رنگ بندی جدید وضعیت کرونایی لرستان تغییری ایجاد نشده و تنها شهرستان های خرم‌آباد و پلدختر در وضعیت قرمز و مابقی شهرستانها در وضعیت زرد و نارنجی قرار دارند اما بناچار برای کنترل شیوع این ویروس تعطیلی بازار در شهرستان های قرمز آغاز شده و در این راستا تیم‌هایی برای نظارت و سرکشی تشکیل و طبق دستورالعمل به اصناف ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: امیدواریم با اقدامات انجام شده در راستای تعطیلی یک هفته ای بازار تنش شیوع ویروس کرونا کاهش یابد.

سیف افزود: تنها راه حل ریشه کنی این ویروس واکسیناسیون ۷۰ درصدی جامعه می باشد که با شرایط موجود دور از انتظار بوده لذا برای کاهش شیوع ویروس کرونا تنها رعایت نکات بهداشتی، دوری از تجمعات و زدن ماسک در اجتماعات توصیه می شود.

وی یکی دیگر از اقدامات موثر در راستای کاهش شیوع ویروس کرونا را ماندن در خانه اعلام کرد و گفت: تنها ۱۵ درصد انتقال ویروس کرونا بر اثر بازبودن محل کار اصناف می باشد اما زمانی که بازار فعالیت خود را آغاز کند مردم به خارج از خانه آمده و این میزان ابتلا افزایش می‌یابد.

وی ادامه داد: در آغاز رنگ بندی های جدید خرم آباد تنها مرکز استانی بود که وضعیت قرمز کرونایی داشت اما اکنون ۱۵ مرکز استان در وضعیت قرمز می باشند و ممکن است اگر مردم رعایت نکنند تمام مراکز شهرستانها هم قرمز شوند.

سیف گفت: علیرغم بروز مشکلات اقتصادی و تورم، چاره‌ای جز تعطیلی بازار نیست چرا که سلامتی مردم مهم تر می‌باشد و امیدواریم که مردم در این راستا همکاری لازم را داشته باشند.

۲۸۰بیمار جدید کووید ۱۹ طی شبانه روز گذشته در استان شناسایی شد و شمار مبتلایان به ۱۲۳ هزار و ۱۲۵ نفر رسید.

منیع”ایرنا

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند