ایجاد ۱۵۰۰ شغل با بهره‌برداری از واحدهای دامی/ نهادهای توانمند در صنعت دامپروری لرستان سرمایه گذاری کنند

0

به گزارش امید لرستان، اسفندیار حسنی ‌مقدم رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: استان لرستان با چهار و نیم میلیون واحد رأس دامی و تولید ۲۹ هزار تُن گوشت قرمز از استان‌های پیشرو در صنعت دامپروری است و در کشور رتبه هشتم را در صنعت دامپروری به خود اختصاص داده است.

وی افزود: در این راستا طرح بهره‌برداری از ۱۵۰۰ واحد دامی با مشارکت آستان قدس رضوی انجام شده که هر واحد شامل بیست رأس دام است و حدود ۳۰ هزار رأس دام وارد استان می‌شود.

حسنی ‌مقدم تأکید کرد: با اجرای این طرح برای ۱۵۰۰ نفر شغل ایجاد شده و حدود یک هزار تُن گوشت قرمز به تولید استان اضافه شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان افزود: این طرح اکنون در دو شهرستان پل‌دختر و چگنی به صورت پایلوت انجام می‌شود که تقاضای ما این است که این طرح به کل استان تعمیم داده شود.

وی گفت: تقاضای دیگر ما این است که نهادهایی مانند بنیاد مستضعفان، بنیاد علوی و ستاد فرمان اجرایی امام(ره) در زمینه دامپروری و دیگر حوزه‌های کشاورزی سرمایه گذاری کنند، زیرا هم کاهش نرخ بیکاری و هم رونق تولید را به‌دنبال دارد.

حسنی ‌مقدم تأکید کرد: دامپزشکی نظارت مستمر را در این  واحدهای دامی در زمینه تشخیص بیماری‌ها دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با بیان اینکه به‌دنبال افزایش بهره‌وری با اصلاح نژاد و بهبود تغذیه هستیم، عنوان کرد: بالا بردن راندمان بره‌زایی و تولید گوشت از اولویت‌های جدی ماست.

وی افزود:  در لرستان به ازای هر ۱۰۰ رأس دام ۷۰ بره تولید می‌شود اما با اصلاح نژاد و بهبود تغذیه به ازای هر ۱۰۰ رأس، ۱۵۰ بره تولید خواهد شد.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند