ایجاد یکهزار و ۶۸۶ شغل با طرح‌های وزارت کار در لرستان

0

به گزارش امید لرستان، علی آشتاب مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: معافیت بیمه ای کارفرما، یارانه دستمزد و کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی سه طرح محوله به این اداره کل در راستای تسهیل اشتغالزایی هستند.

علی آشتاب گفت: در طرح معافیت بیمه ای کارفرما در صورتی که  کارفرما از متقاضیان ثبت نام شده در مراکز کاریابی استفاده کند تا ۲ سال از پرداخت حق بیمه وی معاف خواهد شد که سهم استان برای امسال در این طرح ۴۲۰ نفر بود و تاکنون ۴۴۴ نفر به واحدها معرفی شده اند.

وی ادامه داد: در طرح یارانه دستمزد نیز اگر بنگاه‌های اقتصادی نیروی مورد نیاز را از ثبت نامی کاریابی ها تامین کنند، دولت دست کم یک سوم دستمزد نیروی کار را به مدت یکسال پرداخت می کند که لرستان در این خصوص رتبه اول کشور را دارد و امسال ۷۳۸ نفر از این طریق وارد بازار کار شده اند در حالیکه سهم استان ۵۳۸ نفر بوده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان تصریح کرد: چنانچه واحدهای اقتصادی، دانش آموختگان دانشگاهی را به کار بگیرند حقوق  و آموزش نیروهای کار تا سه ماه توسط دولت پرداخت می شود و در صورت بکارگیری نیروها پس از سه ماه، کارفرما تا ۲۱ ماه بعد از طرح معافیت بیمه ای برخوردار می شود که تاکنون از ۷۵۰ نفر سهمیه تعیین شده برای استان، ۵۰۴ نفر از این فرصت استفاده کرده و مشغول بکار شده اند.

وی در پایان گفت: علاوه بر این، تسهیل در ایجاد تعاونی های جدید با جدیت در دستور کار قرار دارد که به موازات این اقدام، پیگیری های لازم برای رفع مشکل واحدهای فعال ازجمله مسایل مالیاتی، بانکی، بیمه و تامین اجتماعی نیز استمرار دارد.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند