انجام اقدامات مقابله با کرونا توسط نیروهای جهادی و بسیجی در دلفان

0

به گزارش امید لرستان، محمد دوستیان مسئول قرارگاه جهادی مردمی شهید سلیمانی شهرستان دلفان در سخنانی با اشاره به اینکه برای گندزدایی سطح روستاهای شهرستان دلفان ۱۰۰ هزار لیتر محلول ضد عفونی کننده مورد استفاده قرار گرفته است.

وی افزود: پس از گذشت دو ماه از پیدایش ویروس کرونا در چین، این ویروس به ایران رسید و پس از مدت کوتاهی لرستان نیز میزبان این میهمان ناخوانده شد و برای مقابله با آن تلاش‌های زیادی از سوی ارگان‌های مختلف و دستگاه‌های متولی صورت گرفت اما مهم‌تر از همه تلاش‌های خود مردم و گروه‌های جهادی است که با دست خالی و امکانات حداقلی از جان و مال برای هم‌نوعان خود دریغ نمی‌کنند.

کمک ۲۰۰ میلیون تومانی از سوی خیران لرستانی مقیم تهران

مسئول قرارگاه جهادی مردمی شهید سلیمانی شهرستان دلفان تصریح کرد: دلفان از جمله شهرستان‌هایی است که تعداد مبتلایان آن بالا است و می‌طلبد که مردم نیز همکاری کنند تا هرچه سریع‌تر این بیماری را شکست دهیم.

دوستیان با اشاره به اینکه گروه جهادی امام رضا (ع) دلفان با همکاری پایگاه مقاومت قرارگاه شهید قاسم سلیمانی را تشکیل داد، ادامه داد: اقلامی حدود ۲۰۰ میلیون تومان از سوی خیران لرستانی مقیم تهران به این گروه جهادی ارسال کردند.

 

وی تصریح کرد: حدود ۵ هزار و ۴۰۰ لیتر الکل مخصوص ضدعفونی دست و حدود ۳ هزار ماسک از خیران دریافت کردیم که در حاشیه شهر نورآباد توزیع کردیم.

مسئول قرارگاه جهادی مردمی شهید سلیمانی شهرستان دلفان با بیان اینکه علاوه بر مردم عادی حاشیه نشین شهر، بخش دیالیز و مرکز معلولان ذهنی و جسمی و تاکسی‌داران نیز جز جامعه هدف ما بودند، افزود: حدود هزار و ۵۰۰ پک بهداشتی شامل مایع دستشویی، پودر شوینده، مایع ظرفشویی و دستکش خانگی در بین مردم توزیع کردیم.

۱۱۰۰ بسته غذایی در میان اقشار آسیب پذیر توزیع شد

دوستیان با اشاره به اینکه هزار و ۱۰۰ بسته غذایی با توجه به وقوع سیل در این برهه بین اقشار مستضعف و آسیب پذیر توزیع کردیم، اظهار داشت: حدود ۶۵ نیرو در سطح شهر و حدود ۸۰ نفر در سطح روستاها در توزیع مایع ضدعفونی کننده همکاری کردند و برای گندزدایی ۱۰۰ هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده برای روستاها مورد استفاده قرار گرفته است.

وی یادآور شد: بخشی از این کمک‌ها به همت خیرین تهران و بخشی با همکاری بنیاد برکت صورت گرفت.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند