افتتاح فاز نخست کتابخانه مرکزی خرم‌آباد پس از دو دهه!

0

به گزارش امید لرستان، این کتابخانه در لیست پروژه‌های اقتصاد مقاومتی نیز قرار داشت و بنا بود تا پایان خرداد ۹۶ فاز نخست آن به بهره‌برداری برسد که این امر میسر نشد و پس از آن وعده‌های دیگری رسانه‌ای شد که هیچ‌کدام به رنگ واقعیت به خود نگرفت.

فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان درباره آخرین وضعیت این پروژه گفت: این کتابخانه فازبندی شده، پروژه فعال است و بیش از ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با اشاره به اینکه اداره کل راه و شهرسازی مجری پروژه است، افزود: متأسفانه در سالیان گذشته از محل توازن مبلغی به این پروژه اختصاص نیافته و با توجه به گران بودن مصالح کار دشواری برای تکمیل دارد.

طهماسبی تأکید کرد: از استاندار و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه استان توقع داریم که این پروژه را ویژه‌ ببیند تا امسال فاز نخست به بهره‌برداری برسد، چون یکی از خواسته‌های اهالی فرهنگ و هنر لرستان است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان یادآور شد: سال پیش اقدامات خوبی در این پروژه انجام و بدهی‌ پیمانکاران پرداخت شد و بدون شک اگر در روند اجرایی این پروژه سال‌های قبل مثل یکی دو سال اخیر شتاب داشت، پروژه زودتر از این‌ها به بهره‌برداری می‌رسید.

وی با بیان اینکه کتابخانه مرکزی جزو پروژه‌های اولویت‌دار استان است، افزود: با توجه به تعداد کم کتابخانه‌ها در استان، امیدواریم امسال اعتبار و تخصیص این پروژه مناسب باشد و شاهد افتتاح فاز نخست آن باشیم.

 

ایسنا

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند