اعمال محدودیت‌های کرونایی در لرستان

0

سید موسی خادمی امروز شنبه در حاشیه در جلسه ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا با اشاره به آخرین وضعیت پیک پنجم کرونا یا موج جدیدی که ناشی از ویروس جدید دلتا در سطح کشور است، اظهار داشت: متأسفانه در این گزارش حدود ۶ الی ۷ استان در سطح کشور دارای شهرهای قرمز هستند و استان لرستان و شهرهای خرم‌آباد و پلدختر نیز جزو این آمار است که قرمز اعلام شده‌اند.

خادمی با اشاره به مرکزیت خرم آباد و جمعیت بالای آن، گفت: اعلام وضعیت قرمز به معنای آن است که دستگاه‌های اجرایی و مردم عزیز باید مراقبت‌های خود را تشدید کنند و لازم است از امروز تمام محدودیت‌های مرتبط با شهرهای قرمز را در این دو شهر اعمال کنیم تا هفته‌های آینده در پیک خطرناک قرار نگیریم.

وی افزود: همچنین در سایر شهرهای استان که در وضعیت نارنجی قرار دارند و آنها هم وضعیت مطلوبی ندارند نیز طبق دستورالعمل موجود محدودیت‌های کرونایی اعمال شود تا از تغییر وضعیت آنها از نارنجی به قرمز جلوگیری شود.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: اکثر افراد بالای ۷۰ سال در استان واکسینه شده‌اند اما همچنان به دلیل ناشناخته بودن ماهیت ویروس خطر ریسک‌پذیری وجود دارد.

خادمی تصریح کرد: محدودیت‌های مربوط به حضور کارکنان دستگاه‌های اجرایی، محدودیت‌های مربوط به تردد، اصناف و برگزاری مجالس ترحیم و جشن‌های ازدواج، محدودیت‌های مربوط به مجالس فرهنگی، مذهبی و تورهای گردشگری از امروز اعمال و برقرار خواهد شد.

وی افزود: با توجه به اینکه شرایط استان خیلی مناسب نیست، امیدواریم در این مرحله با مدیریت صحیح و اعمال محدودیت‌ها نیز بتوانیم پیک پنجم را با کمترین هزینه، تلفات و مشکلات عبور کنیم و بیش از این دچار مسائل و خسارات نشویم.

مهر

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند