اختلاف بین مسئولان لرستان دیگر بس است/پیگیری جدی برای سد «معشوره»

به گزارش امید لرستان، آیت الله احمد مبلغی امروز شنبه در نشست هم اندیشی با اصحاب رسانه با تاکید بر اینکه توسعه، نقطه محوری لرستان است اظهار داشت: توسعه استان الان اساسی‌ترین مطلب و مطلوب برای جامعه لرستانی است، چیزی اساسی‌تر و فوری‌تر برای لرستان، فراتر از توسعه نیست.

برای توسعه لرستان کار جدی صورت نگرفته است

وی با بیان اینکه باید اعتراف کرد که در راستای توسعه استان کار جدی صورت نگرفته، البته عوامل و اسبابی هم دارد عنوان کرد: بخشی از عوامل این توسعه نیافتگی، البته به خود مردم هم بر می‌گردد چرا که بعضی استان‌ها خوب توسعه پیدا کرده‌اند.

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری بیان داشت: فقدان انسجام بین مسئولان، نبود مسئولی از خود استان، عدم پیگیری‌ها برای جذب بودجه، انتقال مشکلات و… به خود استان باز می‌گردد.

مبلغی با تاکید بر اینکه کنش گری اجتماعی و هر فعالیت اجتماعی معلول دو عنصر مطالبه گری و پاسخگویی است افزود: نوع مطالبات ما در استان، مطالبه جسته و گریخته بوده است، مطالبه جدی و اساسی نبوده است.

ادبیات مطالبه گری در لرستان در حال شکل گیری است

وی با بیان اینکه در دو تا سه سال اخیر این مطالبه به معنای اجتماعی‌تر و رسا تر شده و همه را فرا گرفته است عنوان کرد: الان تحولی در استان رخ داده و آن این است که مطالبه گری ابعاد جدی تر، اجتماعی‌تر و رساتری گرفته است، البته توصیه بنده این است که مطالبه گری باید فرآیند معقول و سالمی داشته باشد، مطالبه گری اگر چهره غیر دقیق و متناسب با شخصیت استان را پیدا نکند، ممکن است مضر باشد، منتج به نتیجه نشود و یا در نیمه راه بماند.

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: فضای مطالبه گری در استان زیاد شده، از سوی همه اقشار هم تمرکز بر توسعه استان اصل قرار گرفته و هم ادبیات مطالبه گری شکل گرفته است.

آیت الله مبلغی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری بر مطالبه گری بیان داشت: مطالبه گری اساس یک حرکت اجتماعی است، خوشبختانه این در استان در حال شکل گیری است، جامعه باید به امن، ایمنی و اطمینان برسد و به یک وضع مطلوب برسد.

وی با تاکید بر اینکه جامعه باید از ناهنجاری‌ها و فساد دور شود ادامه داد: جامعه باید به عدالت، توسعه و… برسد، مطالبه گری امری خوب است، مردم نیز انصاف دارند و اگر ببینند روند توسعه زمان بر است، به آن توجه می‌کنند، مهم این است که مردم ببینند که شروع شده و گامی برداشته می‌شود.

اختلاف در بین مسئولان لرستان دیگر بس است

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه مأیوس به آن معنا نیستم چون فضای اجتماعی مردم، فضای مقبول‌تر و مطالبه گر تری شده است و این نوید می‌دهد گفت: کنش گری بدون مطالبه بی معنا است، هر فعلی در پی توقعی است و اگر توقعی نباشد، اصلاً فعل انجام نمی‌گیرد.

وی بیان داشت: رسانه‌ها می‌توانند این توقعات را به شکل معقول ارائه کنند، اگر مطالبه نباشد، فعلی انجام نمی‌گیرد، حتی اگر بهترین فرد را هم بیاوری به نتیجه نمی‌رسد، در ریل گذاری توسعه رسانه نباید خود را کوچک بگیرد، همه باید در توسعه استان دخالت کنند، دلسوز هستیم، بیشتر باشیم.

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به برخی اختلاف در بین مسئولان استان افزود: مسئولان دیگر اختلاف نکنند، اختلاف دیگر بس است، این اختلافات چه فایده‌ای دارد؟ معیارها و هنجارها ارائه شود، مطالبه کنیم، هر جا که معیار و هنجاری به زمین خورد، همه بایستند، مطالبه گری و بازخواست کنند.

آیت الله مبلغی با تاکید بر اینکه

/.انتهای پیام

نظرات بسته شده است.