احکام ستادی بزرگترین چالش دولت رئیسی در لرستان/ دولت سیزدهم با کنسرسیوم های سهم خواه چه خواهد کرد/ پیروز انتخابات را با رانت های ستادی زمین گیر نکنیم

0

به گزارش امید لرستان، تغییرات مدیریتی وسیع، اصل ثابت تمامی انتخابات ادوار گذشته ریاست جمهوری در ایران است و بر طبق این قانون نانوشته باید صدر و ذیل تمامی دست اندکاران دولت قبل تغییر و مدیران و کارگزاران دولت جدید جایگزین شوند که متاسفانه کشور از این ناحیه در دولت های خاتمی و احمدی نژاد و روحانی ضربه های جبران ناپذیری خورده است.

بر اساس اصل تغییرات مدیریتی وسیع، که حقیر آن را قانون “داس” نامیده ام باید تمام مظاهر مدیریتی دولت قبول محو شد کاری که سید محمد خاتمی و محمود احمدی نژاد آن را به خوبی انجام دادند و حسن روحانی هم بر خلاف ادعای خود مبنی بر اینکه کلید دارم و داس ندارم اما در صحنه عمل با کمباین مدیران ارشد و میانی و رده پایین را تار و مار کرد حتی مدیران مجموعه های کوچک همچون مدارس!

انتخابات ریاست جمهوری 1400 با تمام فراز و فرودهایش پایان یافت و مردم به گفتمان عدالت محور و تحول خواه آقای رئیسی اعتماد کردند و قرار است در کمتر از 40 روزی دیگر دولتی زمام امور را در اختیار بگیرد که رئیس آن در مدت 2 سال گذشته کارنامه قابل قبول و درخشانی از خدمات در قوه قضاییه به یادگار گذاشته است.

 

سید ابراهیم ثابت کرد با تمامی مظاهر فساد و هر انچه که بوی رانت و دور زدن قانون می دهد دشمنی دارد گر چه فساد در صندلی معاونت قوه قضاییه جلوس کرده باشد و یا برادر مسئول ارشد دولتی باشد، ابراهیم به جز قانون و عدالت زبان دیگری را قبول ندارد رئیسی نشان داد که علاوه بر روحیه ضد فساد و عدالت محوری، دارای بینش و فکری تحول خواه عمیق است.

متاسفانه مسئولینی در دولت های یازدهم و دوزادهم کارگزار اوامر بودند که در قله ضعف های مدیریتی قرار داشتند و در بحث های اقتصادی و سیاسی و اجتماعی یاد و نام پادشاهان قاجار را باردیگر زنده کردند بنابراین باید به رئیس جمهور منتخب این حق را داد که عاملان وضعیت دهشتناک اقتصادی و اجتماعی یعنی مدیران دولت روحانی را از گردونه خارج کند

 

بعضی از مدیران و دست اندکاران دولت فعلی و بادمجان دورقاپچین ها و مسئولان حزب باد بعد از اینکه متوجه شدند قلوب مردم با آقای رئیسی است به هر قیمتی دنبال گرفتن حکمی از ستاد ایشان بودند تا چند روزی از مواهب آن متنعم شوند که متاسفانه این مدل رفتار در لرستان بسیار شکل مبتذل به خود گرفته بود.

 

آش آن قدر در لرستان شور شده بود که افراد به دنبال گرفتن استیفای حکم با یکدیگر مسابقه گذاشته و  انواع و اقسام ستاد های عجیب و غریب تعریف و خلق کردند و  چه قدر با آب و تاب در فضای حقیقی و مجازی از عضویت در فلان مجمع و گرفتن حکم ، مشعوف و شادمان بودند. فراموش نمی کنم فیلم ارسالی یکی از دوستان حاضر در یکی از ستادها را که دفتری بزرگ پر از سیاهه انتصابات و احکام را طوری ورق می زد که گویا تورق آن ها تمامی ندارد.

 

حقیقت ماجرا این است که آقای رئیسی نیازی به این همه ستاد و نام و عنوان نداشتند و مردم انتخاب خود را کرده بودند و این خروجی احکام، تنها تامین کننده منافع اشخاص است و امیدواریم همانطور که رئیس جمهور منتخب گفتند افراد ستاد ایشان لزوما اعضای کابینه احتمالی نباشند و شایسته سالاری واقعی جای پست های ستادی را بگیرد.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند