ابتلای ۳۰۰ پرستار لرستانی به کرونا/۷۹ پرستار جدید جذب شدند

0

به گزارش امید لرستان، علی فرهادی اظهار داشت: از ابتدای شیوع کرونا، کادر درمانی در خط مقدم مبارزه با کرونا قرار گرفتند و در این مدت برای ارائه خدمت به بیماران همه تلاش خود را به کار گرفتند.

وی افزود: با توجه به شیوع این بیماری و افزایش مبتلایان به کرونا، برای کمک به کادر درمانی و پرستاران، سهمیه ای تحت عنوان استخدام ۸۹ روزه از سوی وزارت بهداشت داده شد تا بخشی از نیروهای مورد نیاز در این حوزه تامین شود که در این راستا ۷۴ نفر در استان از این طریق جذب شدند.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: علاوه بر این طرح، یک آزمون شرکتی در استان برگزار شد که ۱۰۳ نفر برای بیمارستانها پذیرش شدند و از این تعداد ۷۹ نفر در حرفه پرستاری مشغول به کار می شوند.

وی عنوان کرد: همچنین برای تامین نیروهای پرستاری در بیمارستانها، تمدید طرح پرستاران بود به طوری که پرستارانی که طرحشان در بیمارستان ها به اتمام رسیده، این طرح ها تمدید شود و در این راستا محدودیتی برای جذب نیروی طرحی نداریم.

فرهادی با اشاره به این که بیش از ۳۰۰ پرستار به کرونا مبتلا شده اند گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون این تعداد پرستار به کرونا مبتلا شده است اما با جذب نیروهای ۸۹ روزه، آزمون شرکتی و تمدید طرح ها تلاش شد تا نیروهای مورد نیاز تامین شود.

وی خاطرنشان کرد: علیرغم جذب این تعداد پرستار اما همچنان کمبود نیرو داریم به خصوص برای بیمارستان های شهید رحیمی و عشایر که نیاز به نیرو در این بیمارستانها بیشتر است البته در برخی از شهرستانها که نیاز به نیرو داشته اند، تلاش کردیم تا تامین نیرو صورت گیرد.

 

سفیر افلاک

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند