رسانه‌ای برای مردم لرستان

آمریکا همچنان گیج و سردرگم است/ پنتاگون: حمله به پایگاه ما در «التنف» پیچیده و عمدی بود/ از هواگردهای بدون سرنشین و آتش غیرمستقیم در این عملیات استفاده شده است

0
به گزارش امید لرستان، شامگاه پنج‌شنبه 29 مهر ماه بود که خبرگزاری‌ها اعلام کردند  در پایگاه آمریکایی التنف در جنوب شرق سوریه صدای انفجار به گوش رسیده است.
ساعاتی پس از آن سنتکام یک حمله راکتی به این پایگاه را تایید کرد و گفت: «در حال حاضر از تلفات آمریکایی‌ها اطلاعی نداریم. ما به همکاری با شرکای خود برای تأیید اینکه آیا تلفاتی حادث شده یا خیر، ادامه می‌دهیم» لحظاتی بعد شبکه خبری المیادین اعلام کرد که این پایگاه آمریکایی با پنج پهپاد هدف حمله خوایی قرار گرفته و خوابگاه نظامیان و پادگان‌های نظامی دچار آتش سوزی و ویرانی گسترده شدند.
روز گذشته «جان کربی» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفت که حمله به پایگاه نظامیان آمریکایی در التنف سوریه «پیچیده و عمدی» بوده است.
وی که در کنفرانس خبری پنتاگون صحبت می‌کرد از نسبت دادن این حمله به گروه خاصی خودداری کرد اما گفت: «ما هنوز در حال طی مسیر خود هستیم»
کربی در ادامه مدعی شد که آمریکا پیشتر نیز در سوریه شاهد حملات مشابهی از سوی گروه‌های مسلح متحد با ایران بوده است. پس از آن، «بیل اربن»، سخنگوی سازمان تروریستی «سنت‌کام» در بیانیه‌ای مدعی شد که این پایگاه مورد حمله «عامدانه و هماهنگ» قرار گرفته اما هیچ فرد آمریکایی بر اثر آن کشته یا مجروح نشده‌ است.
اربن با وجود این گفت که آمریکا در حال بررسی احتمال زخمی شدن نیروهای شریکش در حمله مذکور است. وی تصریح کرد: «بر اساس گزارش‌های اولیه در این حمله هم از هواگردهای بدون سرنشین و هم از آتش غیرمستقیم استفاده شده است.»
به نظر می‌رسد آمریکایی‌ها هنوز نتواسنته‌اند به تحلیل و اطلاعاتی جامع از ابعاد این حمله پی ببرند.
گفتنی است منطقه تنف در نقطه مرزی اردن، سوریه و عراق قرار دارد. این منطقه راهبردی بدون اجازه دولت سوریه از سال 2016 توسط نیروهای آمریکایی تصرف شده و در آن پایگاه و تجهیزات خود را مستقر کرده‌اند. پایگاه نیروهای تروریست آمریکایی در نزدیکی گذرکاه استراتژیک قائم-بوکمال قرار دارد. آمریکایی‌ها تلاش دارند تا به نزدیک شدن به این منطقه مانع از برقراری کریدور تهران-بغداد و دمشق شوند.
14000728000966 Test PhotoN | آمریکا همچنان گیج و سردرگم است/ پنتاگون: حمله به پایگاه ما در «التنف» پیچیده و عمدی بود/ از هواگردهای بدون سرنشین و آتش غیرمستقیم در این عملیات استفاده شده است | امید لرستان
آمریکایی‌ها بارها تلاش کرده‌اند که گذرگاه قائم-بوکمال گشوده نشود اما برخلاف اراده آنها این مسیر باز شد و عادل عبدالمهدی نخست وزیر پیشین عراق رسما در منطقه حضور پیدا و آن را افتتاح کرد.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند