آمار سرقت در لرستان نگران کننده است

0

به گزارش امید لرستان، محمد رزم در دیدار فرمانده و معاونین انتظامی استان با رئیس شورای قضایی لرستان به مناسبت هفته قوه قضاییه ضمن گرامیداشت هفته قوه قضاییه، ابراز داشت: نیروی انتظامی با دادگستری استان هماهنگی بسیار خوبی دارد و هر دو دستگاه وابسته به ولایت هستند و قضات ما از نیروی انتظامی رضایت خاطر دارند.

وی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی در مقام ضابط زحمات فراوانی را بر عهده دارد، گفت: ما در تشکیل پرونده ها ، جمع اوری ادله، تعقیب مجرمین و …قصد ونیت خالص نیرو های انتظامی را می بینیم.

رزم ضمن تاکید بر اینکه نیروی انتظامی در راستای حفظ امنیت که مهمترین وظیفه آنهاست موفق عمل می کند، بیان داشت: مهمترین خواسته مردم امنیت بوده و امنیت مهمتر از نان و غذای مردم است و بستر رشد هر جامعه امنیت می باشد و مردم هم در سطح کشور نیروی انتظامی را بعنوان یک نیروی محبوب، مقبول و زحمتکش قبول دارند.

رییس شورای قضایی استان با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری از نیروی انتظامی با عنوان مجاهدان فی سبیل الله یاد می کنند، گفت: امام علی(ع) در نهج البلاغه می فرمایند “لجُنُوُد بِإذنِ اللّه ِ حُصُونُ الرَّعیَّهِ وَ زَینُ الوُلاهِ وَ عِزُّالدِّینِ وَ سُبُلُ الأَمنِ وَ لَیسَ تَقُومُ الرَّعِیِّهُ إلاّ بِهِم” ، یعنی سربازان و نیرو های نظامی ، به اذن خداوند ، دژ مردم ، زینت زمامداران ، مایه عزّت دین و امنیّت اند و کار شهروندان ، جز به آنان استوار نمى شود .

وی ضمن اشاره به اینکه شعب قضایی استان آمادگی دارد دستورات قضایی پرونده ها را بصورت سیستمی و الکترونیک برای کلانتری ها و پاسگاههای انتظامی صادر نماید، ابراز داشت: لازمه این ارتباط الکترونیکی تجهیز تمامی کلانتری ها و پاسگاه ها به سیستم های رایانه ای است و ضرورت دارد فرماندهی محترم انتظامی استان در این راستا مکاتبات و پیگیری های لازم را انجام دهد.

رزم با اشاره به اینکه آمار سرقت در استان نگران کننده است، افزود: در رابطه با جرائم مهم ، خشن و اولویت دار استان از جمله سرقت، تیراندازی، قتل های عمدی ، آدم ربایی، قاچاق سلاح و مهمات و … جلسات ستاد مبارزه با جرائم خاص بمنظور هم افزایی و برخورد قاطع و اثر بخش با مجرمین برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند