آسیب جدی سیلاب به راه‌های لرستان/ وعده وزیر برای اصلاح زیرساخت‌ها

0

به گزارش امید لرستان، کمیسیون ایمنی راه‌های کشور با دستور کار تحلیل تصادفات در لرستان در بازه زمانی سال‌های ۹۳ تا ۹۸ و آنالیز نقاط پر تصادف این استان برگزار شد.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و رئیس کمیسیون ایمنی راه‌های کشور در این جلسه، گفت: علیرغم افزایش تلفات ناشی از تصادفات طی سال ۱۳۹۸ در استان لرستان، با اقدامات صورت گرفته شاهد روند کاهشی تلفات در ۹ ماهه سال جاری در این استان هستیم که این روند کاهشی قابل ستایش است و از تلاش راهداران لرستان قدردانی می‌کنیم.

وی، گفت: هدف همه دستگاه‌های متولی ایمنی راه باید روی کاهش پایدار تلفات با تمهیدات بهبود زیرساختی، فرهنگی، مدیریتی و انتظامی متمرکز شود.

وزیر راه و شهرسازی خواستار برگزاری منظم جلسات کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل و نقل لرستان با حضور استاندار یا معاون عمرانی شد و افزود: با توجه به قرار داشتن لرستان در نقطه کانون ترافیکی و نبود تجهیزات کافی رصد جاده‌های استان، ضرورت دارد برنامه پیشنهادی استان در زمینه اصلاح زیرساخت‌ها و به روز رسانی تجهیزات پایش جاده‌ای با همکاری استانداری و سازمان راهداری تهیه شود تا برای ۱۴۰۰ برنامه ریزی مدونی در این راستا صورت پذیرد.

اسلامی، همچنین خواستار پیگیری تجدید نظر قوه قضائیه در خصوص مجازات جرایم سرقت و تخریب علائم و تجهیزات جاده‌ای شد و افزود: وضعیت لجام گسیخته تردد جاده‌ای در کنار سایر مشکلات موجود ایجاب می‌کند دستگاه‌ها با استفاده از تمام ظرفیت‌ها برای کاهش تلفات جاده‌ای تلاش کنند.

سید موسی خادمی استاندار لرستان هم در این جلسه، گفت: دلیل اصلی افزایش تصادفات استان در سال ۹۸، وقوع سیل در این سال بود که بیشترین آسیب را به راه‌ها وارد کرد و تردد را با مشکل مواجه کرد.

وی با بیان ‌اینکه روند کاهش تصادفات لرستان در سال جاری نسبت به کشور بیشتر بوده است، افزود: لرستان به لحاظ موقعیت جغرافیایی و شرایط خاص آب و هوایی، استان حادثه خیزی است که ۵۰ درصد تصادفات این استان در جاده‌های اصلی و ۵۰ درصد مابقی به صورت تصادف رخ به وقوع می‌پیوندد، بنابراین در بلندمدت باید نسبت به ارتقای راه‌ها به چهار خطه اقدام شود.

استاندار لرستان با بیان اینکه یکی از مشکلات اصلی در استان عدم تناسب تجهیزات پایش جاده‌ای با نیاز استان است، خواستار توجه ویژه وزارت راه و شهرسازی به ارتقا و به روز رسانی تجهیزات پایش جاده‌ای در استان شد.

حسن نیا معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای نیز، گفت: خوشبختانه با همین امکانات موجود، کاهش تصادفات در استان لرستان محقق شده است در حال حاضر تجهیزات پایش تصویری استان فعال هستند و روزانه به روز می‌شوند.

عباس شرفی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان نیز در این جلسه به ارائه گزارش تحلیل تصادفات استان در بازه زمانی ۹۳ تا ۹۸ و عملکرد ۹ ماهه این اداره کل در سال ۹۹ پرداخت.

وی، گفت: با وجود وقوع سیل و آسیب جدی به راه‌های استان، با اقدامات زیرساختی، ایمن سازی، آموزشی و فرهنگ سازی، شاهد کاهش تلفات ناشی از تصادفات در ۹ ماهه سال جاری به میزان ۴۱.۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل هستیم که استان از این نظر در رتبه دوم کشور قرار دارد.

سرهنگ دالوند رئیس پلیس راه استان هم خواستار راه اندازی اتاق مانیتورینگ پلیس راه استان و ایجاد گیت های بازرسی در مقابل پاسگاه‌های پلیس راه به منظور افزایش نظارت بر تردد شد.

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند