آخرین خبرها از روند واکسیناسیون در لرستان/پانزدهمین محموله واکسن این هفته وارد می‌شود

0

به گزارش امید لرستان، حمید مخیری امروز در گفت‌وگو ویژه خبری با اشاره به اینکه پانزدهمین محموله واکسن هفته آینده وارد استان لرستان می‌شود گفت: قطعا تعداد آن از ۲۰ هزار دز واکسن بیشتر خواهد شد و با رایزنی‌های انجام شده سعی می‌کنیم این تعداد را بیشتر کنیم.

وی افزود: تا این لحظه ۴۲۵هزار و ۷۸۴ دز واکسن وارد وارد استان شده است که تا امروز ۳۸۵ هزار دز را تزریق می‌کنیم.

رئیس گروه مبارزه با بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی لرستان بیان کرد: روزانه بین ۱۰ تا ۱۶ و گاها تا ۱۸ هزار نفر را واکسینه می‌کنیم که برای گروه سنی۴۵ سال به بالا و کسانی که جامانده از فاز اول هستند و ارگان‌ها و اداراتی که در نوبت کرونا قرار دارند تزریق می‌شوند.

وی خاطر نشان کرد: در هفته گذشته کارکنان بانک، نیروهای انتظامی، دادگستری و رانندگان ناوگان حمل و نقل عمومی را واکسینه کردیم و جامانده‌های این اقشار نیز در این مرحله واکسینه می‌شوند.

مخیری افزود: توصیه‌ای که به مردم می‌کنیم این است که حتما با پیامک، دعوت نامه یا تماس تلفنی که به آنها گرفته شده مراجعه کنند.

وی خاطر نشان کرد: ما ۳۲ مرکز واکسیناسیون داریم که ۱۸ مرکز آنها مراکز تجمیعی هستند و واکسن در حجم زیاد آنجا تزریق می‌شود و دو مرکز تزریق خودرویی در خرم‌آباد و بروجرد راه‌اندازی کردیم که در هفته آینده به صورت تمام وقت فعال می‌باشند.

رئیس گروه مبارزه با بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت:موج پنجم کرونا بسیار خطر‌ناک شده و اگر مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند این موج ادامه داشته و ضرر‌های زیادی خواهد داشت.

انتهای پیام/

/.انتهای پیام

نظر شما چیه؟

تذكر: نظرات حاوی توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمی شوند