برگزاری اردوهای جهادی بسیج جامعه کشاورزی لرستان
برگزاری اردوهای جهادی بسیج جامعه کشاورزی لرستان
مسوول سازمان بسیج جامعه کشاورزی و منابع طبیعی لرستان گفت: اردوی یک روزه جهادی به مناطق محروم دهستان کاکا شرف و روستاهایش با اعزام گروه‌های جهادی تخصصی کشاورزی و دام‌پروری انجام شد.

به گزارش امید لرستان، سجاد احمدی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اردوی یک روزه جهادی به مناطق محروم دهستان کاکا شرف و روستاهایش با اعزام گروه‌های جهادی تخصصی کشاورزی و دام‌پروری انجام شد.

وی افزود: در این اردو ویزیت رایگان از دام‌های سبک و سنگین به عمل آمده  و مهندسین و اساتید هیئت علمی دانشگاه‌های استان در مزارع کشاورزی و باغ‌ها حضور پیدا کردند و آموزش‌های لازم داده شده است.

مسوول سازمان بسیج جامعه کشاورزی و منابع طبیعی لرستان خاطر نشان کرد: بسیج جامعه کشاورزی در هفته دفاع مقدس اردوهای جهادی  در سراسر استان در روستاهای محروم اجرایی می‌کند.

وی عنوان کرد: این سازمان در برنامه جهش تولید کشاورزی به دنبال افزایش تولید و بهره‌وری محصولات  زراعی و دامی است و  محصولات زراعی شامل محصولات راهبردی کلزار،جو و گندم و محصولات مزیت استان همان‌طور که می‌دانید لرستان قطب حبوبات و گیاهان دارویی است و بسیج جامعه کشاورزی به دنبال افزایش بهره‌وری در واحد سطح زیر کشت گیاهان دارویی را در دستور کار قرار داده است.

احمدی گفت: در بحث دام‌پزشکی نیز کلینیک‌های سیار دام‌پزشکی ما به نقاط مختلف اعزام و خدمت و ویزیت رایگان ارائه می‌شود.

وی عنوان کرد: ادارات نیز با بسیج جامعه کشاورزی همکاری‌هایی دانشتند از جمله  برگزاری میز خدمت با حضور مدیران کل که در هفته دولت انجام شد و در هفته دفاع مقدس نیز اجرا می‌شود.

مسوول سازمان بسیج جامعه کشاورزی و منابع طبیعی لرستان افزود: مجموعه بسیج جامعه کشاورزی با هدف ایجاد امنیت غذایی به دنبال پایداری و تولید پایدار محصولات کشاورزی است و نقاط ضعفی که سازمان جهاد کشاورزی دارد را با همت جهادی و بسیجی به دنبال رفع مشکلات بخش کشاورزی است.

وی  بیان کرد: در برنامه امروز حدود ۴۰ نفر از اساتید با گرایش‌های مختلف در قالب اکیپ‌های مختلف ارایه خدمات می‌دادند.

فارس