خیانت یا غفلت؛ وقتی مسئولان علوم پزشکی، دستگاه پیشرفته آنژیوگرافی را نمی خواستند!
خیانت یا غفلت؛ وقتی مسئولان علوم پزشکی، دستگاه پیشرفته آنژیوگرافی را نمی خواستند!
نماینده سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی در نشست خبری با اصحاب رسانه با انتقاد از عملکرد ضعیف مسوولان دانشگاه علوم پزشکی لرستان آنان را به مناظره فراخواند.

به گزارش امید لرستان، دکتر یحیی ابراهیمی با نگرانی از سنگ اندازی مسوولان دانشگاه علوم پزشکی برای تجهیز بیمارستان های مرکز استان ،آنان را نا آگاه و بی اطلاع به امور خواند و افزود:در یک مورد هنگامی که همه اقدامات جهت آوردن دستگاه سی تی آنژیوگرافی برای لرستان انجام شده بود و وزیر ،معاون وزیر ،هیات امنا و همه موافقت کرده بودند آقایان از سر بی تفاوتی و نا آگاهی گفته بودند لرستان به این دستگاه نیاز ندارد که من هم در همان جلسه گفتم غلط کرده اند که می گویند نمی خواهیم ،اینها دلشان برای مردم نمی سوزد .
وی افزود: با پافشاری یکی از ۱۵ دستگاه پیشرفته سی تی آنژیوگرافی ۲۵۶اسلایس خریداری شده توسط وزازت بهداشت  را به مرکز استان آوردم و در کمال ناباوری همان آقایانی که توی استان مانع تراشی کردند با آن عکس یادگاری گرفتند و ادعا کردند خودشان با وزارت رایزنی کرده و این دستگاه را گرفته اند.

ابراهیمی ادامه داد:در حوزه بهداشت و درمان در حق لرستان ظلم شده است و علی رغم وجود نیروهای متخصص و فوق تخصص به دلیل عدم زیر ساخت مناسب بیماران لرستانی آواره استانهای برخوردارند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تجهیز مراکز بهداشتی سلسله و دلفان ، گفت: خوشبختانه با پیگیری های صورت گرفته مراکز درمانی این دو شهرستان مجهز به  ده تخت ICU ، دستگاه سونوگرافی، دستگاه MRI، آندوسکوپی ،سنگ شکن و … هستند که پیشرفته بودن دستگاه سنگ شکن در الشتر سبب شده است که حجم زیادی از بیماران مرکز استان به این شهرستان مراجعه کنند .

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی گفت:به  عنوان عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی از هیچ تلاشی برای تجهیز مراکز درمانی استان دریغ نکرده و بر خلاف شانتاژ تبلیغاتی مسوولان دانشگاه علوم پزشکی از هر روزنه ای برای گرفتن تجهیزات و اعتبارات تمام مراکز درمانی استان  دریغ نمی کنم.

خبر آنلاین