مرحله دوم واکسیناسیون کرونای سالمندان لرستان۲۴ فروردین انجام می شود
مرحله دوم واکسیناسیون کرونای سالمندان لرستان۲۴ فروردین انجام می شود
یاری، با اشاره به اینکه مرحله اول واکسیناسیون سالمندان ۲۷ اسفند ۹۹انجام شده است، گفت: مرحله دوم نیز ۲۴ فروردین ماه جاری انجام می شود.

به گزارش امید لرستان ، «کرم یاری»، شامگاه(۲۲فروردین)، در نشست مجازی با خبرنگاران با اشاره به اینکه ۹۷ نفر در مراکز سالمندان خرم آباد و بروجرد هستند، اظهارداشت: مرحله اول واکسیناسیون ۸۰ نفر واجد شرایط،  ۲۷ اسفند ۹۹انجام شده است.

مدیرکل بهزیستی لرستان خاطرنشان کرد: از این تعداد سالمند، ۹ نفر به دلیل عدم رضایت خانواده، چهار نفر به دلیل بیماری سرطان و چهار نفر نیز به علت کهولت سن بالا واکسینه نشدند.

وی با بیان اینکه ۴۶ نفر از افراد مرتبط و شاغل در مراکز نگهداری سالمندان واکسینه شدند، گفت: مرحله دوم نیز ۲۴ فروردین جاری انجام می شود.

یاری در ادامه عنوان کرد: از مجموع ۴۳۸ خانوار شهری و ۲۵۹ خانوار روستایی دارای ۲ معلول در این استان، ۵۵۹ خانوار صاحب مسکن شده‌اند.

وی با بیان اینکه مابقی واحدها در مرحله نازک کاری است، افزود: برای مسکن مناطق شهری ۱۴۰ و روستایی ۸۵ میلیون تومان بلاعوض پرداخت می شود.

مدیرکل بهزیستی لرستان عنوان داشت: داشتن زمین از جانب خانواده ها شرط پرداخت این تسهیلات بوده است.

وی با شاره به اینکه اعطای تسهیلات مسکن به خانوارهای دو معلولی تاکنون با شرط تأمین زمین توسط متقاضی انجام شده است، اظهار کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته مقرر شد زمین مورد نیاز برای این خانوارها در استان تأمین شود.