لرستان پرریسک‌ترین استان
لرستان پرریسک‌ترین استان
همسایگی با خوزستان و شیوع ویروس جهش یافته انگلیسی در این استان، ضرورت افزایش مراقبت‌ها و کنترل ورودی و خروجی‌ها را افزایش می‌دهد.

سید موسی خادمی امروز  در جلسه ویدئو کنفرانس ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: طبق مدل‌های ارزیابی، استان لرستان تا کنون عملکرد موفقی در زمینه مقابله با کرونا داشته است که باید کمک کنیم این روند ادامه پیدا کند.

وی اظهار داشت: با توجه به اعلام دانشگاه علوم پزشکی وجود ویروس جهش یافته انگلیسی در استان قطعی است و تاکنون ۲ نفر کرونای مثبت در این رابطه مشاهده شده که ضرورت دارد مراقبت‌ها را افزایش دهیم.

استاندار لرستان تصریح کرد: پرریسک ترین استان در همسایگی خوزستان، به لحاظ تحلیلی لرستان است که باید سختگیری‌های لازم در برقراری ارتباط‌ها انجام شود.

خادمی تأکید کرد: فرمانداری‌ها، نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌های اجرایی مرتبط، مبادی ورودی استان خوزستان را به خصوص در رابطه با ورود خودروهای غیر بومی و کوچ پیاده عشایر با دقت کنترل کنند.

وی خاطرنشان کرد: طبق اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، فقط در مناطق نارنجی و قرمز کشور ممنوعیت سفر به خصوص در ایام نوروز برقرار خواهد بود اما در لرستان نیز به دلیل پیشگیری از افزایش شیوع کرونا هیچ گونه خدماتی به مسافران ارائه نخواهد شد.