یک میلیارد تومان کلاهبرداری اینترنتی در لرستان
یک میلیارد تومان کلاهبرداری اینترنتی در لرستان
رئیس پلیس فتای لرستان گفت: یک میلیارد تومان کلاهبرداری اینترنتی در استان کشف و سه باند خلافکار در این راستا متلاشی شد.

سرهنگ آرش ابراهیمی روز سه‌شنبه به رسانه ها اعلام کرد: در پی شکایت شخصی مبنی بر فروش لوازم‌خانگی از طریق درج آگهی در برنامه دیوار و شیپور، اغفال مردم در سراسر کشور و اقدام به کلاهبرداری، پلیس فتا جهت رسیدگی وارد عمل شد.

وی گفت: مجرمان با تماس‌های مکرر و جلب اعتماد خریدار که یکی از مهم‌ترین روش‌های مجرمین سایبری در جرائم مالی است، طی سه مرحله موفق به دریافت واریزی‌هایی به‌حساب فروشنده شدند و شخص شاکی نیز محصولات خود را ۲ بار تحویل فردی ناشناس داده است که پس از چندی متوجه انسداد حساب بانکی خود می‌شود.

وی افزود: موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت که مشخص شد افراد به‌صورت باندی در شهرستان‌های دورود، ازنا و الیگودرز فعالیت و با درج آگهی‌های جعلی، خود را خریدار و یا فروشنده معرفی می‌کردند.

سرهنگ ابراهیمی بیان کرد: متهمان در تحقیقات انجام‌شده به جرم خود و کلاهبرداری به همین روش به مبلغ تقریبی یک میلیارد تومان اعتراف کردند.

وی ادامه داد: این اقدام پلیسی، با هماهنگی مرجع قضائی صورت گرفت و منجر به شناسایی و کشف ۲۴ فقره پرونده کلاهبرداری دیگر شد که متهمان پس از تکمیل پرونده، روانه زندان شدند.

سرهنگ ابراهیمی تاکید کرد: پلیس فتا به‌ صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان است و کاربران می‌توانند مشکلات خود در خصوص فضای مجازی را با استفاده از سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری اطلاع دهند.

  • منبع خبر : ایرنا