۲۴ ساعت بارانی / تعطیلی بروجرد / مسدود شدن ۶۰۰ روستای لرستان
۲۴ ساعت بارانی / تعطیلی بروجرد / مسدود شدن ۶۰۰ روستای لرستان

میزان بارش بهروز مرادپور در سخنانی با اشاره به میزان بارندگی‌ها در لرستان طی ۲۴ ساعت گذشته اظهار داشت: میزان این بارش‌ها در خرم آباد ۱۴.۸ میلی متر، بروجرد ۳۳.۸ میلی متر، الیگودرز ۱.۶ میلی متر، کوهدشت ۲۷.۴ میلی متر، پلدختر ۲۴.۴ میلی متر و در دورود ۱۶.۳ میلی متر گزارش شده است. وی، همچنین […]

میزان بارش

بهروز مرادپور در سخنانی با اشاره به میزان بارندگی‌ها در لرستان طی ۲۴ ساعت گذشته اظهار داشت: میزان این بارش‌ها در خرم آباد ۱۴.۸ میلی متر، بروجرد ۳۳.۸ میلی متر، الیگودرز ۱.۶ میلی متر، کوهدشت ۲۷.۴ میلی متر، پلدختر ۲۴.۴ میلی متر و در دورود ۱۶.۳ میلی متر گزارش شده است.

وی، همچنین میزان این بارش‌ها را در الشتر ۲۵.۶ میلی متر، نورآباد ۳۳.۱ میلی متر، ازنا ۳.۴ میلی متر، رومشکان ۳۲.۵ میلی متر، چگنی ۲۷.۹ میلی متر، ایمان آباد ۱۳.۷ میلی متر، سیلاخور ۸.۸ میلی متر، سپیددشت ۷ میلی متر، ریمله ۲۸ میلی متر و در شول آباد ۱۱.۹ میلی متر عنوان کرد.

مدیرکل هواشناسی لرستان، گفت: میانگین بارش‌ها در استان ۱۹.۴ میلی متر بوده است

895256 | 24 ساعت بارانی / تعطیلی بروجرد / مسدود شدن 600 روستای لرستان | امید لرستان

 

تعطیلی بروجرد

معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد گفت : به دلیل بارش شدید برف و اختلال در ترددهای بین شهری تمام ادارات و بانک های این شهر امروز پنجشنبه ۳۰ بهمن ماه تعطیل شد.

دستگاههای خدمات رسان تعطیل نبوده و خدمات رسانی و فعالیت آنها ادامه دارد.

وی بیان کرد: بارش برف و تداوم سرما هم اکنون موجب شده تا تمام محورهای روستایی این شهرستان مسدود شود که تیم‌های راهداری در حال بازگشایی این محورها هستند.

فرماندار بروجرد تاکید کرد: تیم‌های برف روب شهرداری نیز در سطح شهر بروجرد مشغول برف روبی و سهولت در تردد هستند.

 

مسدود شدن ۶۰۰ روستا

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان گفت: راه ارتباطی ۶۰۰ روستای این استان در حال حاضر به دلیل ریزش سنگین برف مسدود است.

مهدی پازوکی اظهار داشت: همچنین ریزش برف تردد در چند محور اصلی لرستان را با رعایت نکات ایمنی و تنها با استفاده از زنجیر چرخ امکانپذیر کرده است.

وی تصریح کرد: اکنون راههای اصلی در حوزه الیگودرز به اصفهان، بروجرد به اشترینان و توره، نورآباد به گشور و گاماسیاب به علت ریزش سنگین برف لغزنده است به همین منظور از رانندگان تقاضا می شود ضمن رعایت نکات ایمنی حتما با استفاده از زنجیر چرخ از این محورها تردد کنند.

وی اظهار داشت: محور بروجرد به اراک در محدوده توره مسدود شد که اکنون بازگشایی شده است و رانندگان حتما باید با زنجیر چرخ از این محور عبور کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان گفت: در شهرستان خرم آباد به دلیل بارش باران تاکنون مشکل خاصی پیش نیامده است اما انتظار می رود مردم و رانندگان مسایل ایمنی را به خوبی رعایت کنند.

بارش باران و برف از شب گذشته در استان لرستان آغاز شده است و در گردنه ها و برخی شهرستان ها همچنان ادامه دارد.

طول راههای لرستان هشت هزار کیلومتر است که حدود ۶ هزار کیلومتر آن روستایی است.