ارزش ۷۰۰۰ میلیارد تومانی تولیدات بخش کشاورزی لرستان
ارزش ۷۰۰۰ میلیارد تومانی تولیدات بخش کشاورزی لرستان
٢ میلیون و ٩٠٠ هزار تن انواع محصولات کشاورزی در لرستان تولید می‌شود و ارزش ریالی تولیدات بخش کشاورزی استان ٧۰۰۰ میلیارد تومان است.

به گزارش امید لرستان، اسفندیار حسنی مقدم شامگاه جمعه در سخنانی با اشاره به آیات، روایات و احادیث متعدد مبنی بر اهمیت کشاورزی اظهار داشت: هر ملتی که بخواهد آزاد و مستقل زندگی کند باید در کشاورزی مستقل و خودکفا باشند.

وی گفت: مهمترین عواملی که در بخش کشاورزی مؤثر هستند، شامل مدیریت منابع آب، بکارگیری ابزارهای مدرن و به روز، اصلاح زمین، کارهای جهادی، نقش مدیریت انسان و… می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان افزود: منطبق بر اسناد بالادستی و قوانین جمهوری اسلامی وظایفی برای وزارت جهاد متصور شده است، یکی از این وظایف امنیت غذایی است که در حال حاضر ۸۵ درصد از نیازهای غذایی در کشور تأمین می‌شود؛ آن هم در شرایطی که کشور در جنگ اقتصادی نابرابر با دشمن است، با وجود تحریم‌ها اما رشد اقتصادی این بخش مثبت است.

حسنی مقدم در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به حجم تولیدات کشاورزی استان قبل از انقلاب بیان کرد: حجم تولیدات در استان کمتر از ۵۰۰ هزار تن بود در حالی که این عدد اکنون به حدود ٣ میلیون تن یعنی شش برابر افزایش پیدا کرده است.

وی یادآور شد: حدود ٢ میلیون و ٩٠٠ هزار تن انواع محصولات کشاورزی از جمله ٢ میلیون و ٢٠٠ هزار تن محصولات زراعی، ٣٠٠ هزار تن محصولات باغی و ۴۰۰ هزار تن انواع محصولات دامی تولید می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان ارزش ریالی تولیدات بخش کشاورزی استان را بالغ بر ٧ هزار میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: این بخش یکی از مهمترین بخش‌های اقتصادی کشور است زیرا بالغ بر ٢٠ درصد اشتغال، ١٩ درصد تولید ناخالص ملی و ۳۵ درصد صادرات متعلق به این بخش است، در حالی که سهم اعتبارات بخش کشاورزی از اعتبارات کشور کمتر از ۵ درصد است و افزایش این میزان یکی از مطالبات ما از دولت و مجلس است.

  • منبع خبر : مهر