کاهش ۲۸ درصدی تصادفات در لرستان
کاهش ۲۸ درصدی تصادفات در لرستان
امسال آمار فوتی‌های ناشی از تصادفات در لرستان ۲۸ درصد کاهش یافت و ۱۲ درصد فوتی‌های تصادفات در لرستان مربوط به راکبین موتورسیکلت هستند.

به گزارش امید لرستان، میثم قدمی، معاون راهداری لرستان  اظهار کرد: ۱۲ درصد فوتی‌های تصادفات در لرستان مربوط به راکبین موتورسیکلت هستند و تا زمانیکه مردم نخواهند موارد ایمنی را رعایت کنند کاری از دست اداره راهداری برنمی‌آید.

او افزود: در شش ماهه نخست امسال لرستان از نظر عملکرد ایمنی و اقدامات پیشگیرانه رتبه برتر را در کشور کسب کرده و در بسیاری از موارد ما مشکل حاد زیرساختی و جاده‌ای نداریم کمااینکه بیش از ۳۴۰ کیلومتر روکش آسفالت انجام شده است.

معاون راهداری لرستان با بیان اینکه عمده تصادفات لرستان ناشی از عوامل انسانی است و باید فرهنگ‌سازی شود، عنوان کرد: در هشت ماهه سال ۹۸ مجموع فوتی‌های ناشی از تصادفات ۳۴۵ نفر بودند که با اقدامات پیشگیرانه‌ای که انجام شد در سال ۹۹ این آمار به ۲۵۶ نفر کاهش یافت یعنی ۲۸ درصد کاهش داشته‌ایم.

او با بیان اینکه در حوزه تحلیل تصادفات به صورت تخصصی در حال کار هستیم تا به راهکار‌هایی برای کاهش حوادث و تلفات برسیم، خاطرنشان کرد: بیش از ۳۱۰ دستگاه ماشین‌آلات سبک و سنگین و نیز ۳۶۰ نیروی راهداری به صورت شبانه روز در محور‌ها مستقرند و امیدواریم که مردم در راستای کاهش تصادفات همکاری لازم را با ما داشته باشند.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان