تمدید مهلت پرداخت وام کرونا به مشاغل
تمدید مهلت پرداخت وام کرونا به مشاغل
مهلت پرداخت وام کرونا به اصناف و مشاغل متضرر از این ویروس تا پایان بهمن ماه تمدید شد.

به گزارش امید لرستان، سید موسی خادمی، استاندار لرستان  روز شنبه در حاشیه جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا اظهار داشت: با توجه به حجم ضرر مشاغل و کسب و کار‌ها و برخی روال بانکی، تسهیلات کرونا تا پایان بهمن ماه در کشور و استان پرداخت خواهد شد.

او با تاکید بر اینکه رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی همچنان لازم و واجب است ادامه داد: وضعیت ابتلا به کرونا و مرگ و میر ناشی از آن روند کاهشی دارد، اما باید توجه کرد که این شرایط به رفتار ما بستگی دارد.

استاندار لرستان تصریح کرد: در صورت عادی انگاری و رعایت نکردن شیوه نامه ها، برگزاری دورهمی‌ها و مراسم عمومی، دوباره به شرایط سخت و وضعیت قرمز برمی گردیم.

خادمی گفت: بهمن و اسفند برای اصناف ماه‌های مهمی از لحاظ اقتصادی و همچنین نشاط مردم در پایان سال است بنابراین در صورت رعایت نشدن شیوه نامه‌ها و بازگشت شرایط بحرانی، مشکلات بسیاری برای بازاریان و عموم مردم ایجاد خواهد شد.

استاندار لرستان تاکید کرد: اگرچه وضعیت شیوع کرونا در استان بهتر شده است، اما همچنان در شرایط سخت کرونایی هستیم و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی همانند قبل ضروری است.

تا ۱۱ دی ماه ابتلای قطعی ۶۰ هزار و ۸۲۲ شهروند لرستانی به کرونا تایید شده است که از این تعداد یکهزار و ۲۹۰ نفر جان باخته اند و استان هم اکنون در شرایط زرد قرار دارد.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان