رشد ۲۹ درصدی بارش‌ها در لرستان/ سامانه بارشی جدید وارد استان شد
رشد ۲۹ درصدی بارش‌ها در لرستان/ سامانه بارشی جدید وارد استان شد
از ابتدای سال آبی تا امروز به طور میانگین 124 میلیمتر بارندگی در لرستان رخ داده که این آمار نسبت به سال گذشته رشد 29 درصدی و نسبت به آمارهای بلند مدت رشد یک درصدی داشته است.

به گزارش امید لرستان، زینب اکبری با بیان اینکه از ساعات آغازین امروز یک سامانه بارشی وارد آسمان استان شده است، افزود: این سامانه تا روز دوشنبه در لرستان فعال است و باعث بارش برف و باران در استان می‌شود.

وی با بیان اینکه فعالیت این سامانه نیز همانند سامانه بارشی روزهای گذشته در استان است، افزود: اما با توجه به اینکه در این سامانه شاهد کاهش دما هستیم در مناطق شمال و شرقی استان بیشتر بارش‌ها به صورت برف است.

‌معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی لرستان بیان کرد: از ابتدای سال آبی تا امروز به طور میانگین ۱۲۴ میلیمتر بارندگی در لرستان رخ داده که این آمار نسبت به سال گذشته رشد ۲۹ درصدی و نسبت به آمارهای بلند مدت رشد یک درصدی  داشته است.

اکبری با اشاره به اینکه بیشترین میزان بارندگی تا به امروز با ۱۸۰ میلیمتر مختص به شول‌آباد است، تصریح کرد: شهرستان‌های دورود و الیگودرز با۱۴۸   و ۶۵ میلی‌متر بارندگی بیشترین و کمترین  میزان بارش را در میان شهرستان‌های استان داشته اند.

وی در بخش پایانی صحبت‌های خود خاطر نشان کرد: میزان بارندگی مرکز استان نیز از ابتدای سال آبی تا به امروز ۱۱۷ میلی‌متر بوده است.

  • منبع خبر : فارس