پیام استاندار لرستان به مناسبت سیزدهم آذر ، روز جهانی افراد دارای معلولیت
پیام استاندار لرستان به مناسبت سیزدهم آذر ، روز جهانی افراد دارای معلولیت
خادمی، استاندار لرستان طی پیامی روز جهانی افراد دارای معلولیت را به این عزیزان تبریک گفت.

به گزارش امید لرستان؛ متن پیام استاندار بدین شرح است:

افراد دارای آسیب معلولیت، نماد روشن و بارز اراده‏‌هایی هستند که با یاس و نا امیدی بیگانه ‌اند و نشان داده اند از تنگناها و تبعیض‏‌ها ترسی به دل راه نمی دهند و از پای نمی‏‌نشینند تا این واقعیت را به اثبات برسانند که ناتوانی و محدودیت در اندیشه آنان جای ندارد و نگاه آنها به آینده ای سبز ، روشن، پویا و با نشاط گره خورده است.
نظام مقدس جمهوری اسلامی در راستای اقدامات عدالت‌گستر دولت تدبیر و امید، توسعه خدمات توانبخشی و مراقبتی مورد نیاز معلولان و توانمندسازی آنان در ابعاد مختلف را در دستور کار قرار داده است. اما تردیدی نیست که قادر سازی معلولان و ارتقاء سلامت جسمانی، روانی و اجتماعی آنان تنها در گرو اقدامات یک نهاد یا یک سازمان نخواهد بود بلکه بستر این توانمندسازی می بایست در سطوح مختلف جامعه و همیاری مجدانه سایر دستگاه‏‌های اجرایی، ارگان های انقلابی و نهادهای تصمیم‏ ساز و نظارتی فراهم آید.
روز جهانی معلولین با شعار ساخت جهانی بهتر، پویا، فراگیر و دسترس پذیر برای افراد دارای معلولیت پس از کرونا خود روشنگر این مطلب است که توانمندسازی افراد معلول براساس اقدامات مبتنی بر جامعه، این عزیزان را به سرمایه‏‌های اجتماعی ارزنده‏‌ای مبدل می سازد و مشارکت فعال آنان در عرصه ‌های تصمیم‏‌گیری و اجرایی، حرکت ایران اسلامی را در مسیر توسعه علمی و فرهنگی تسریع خواهد کرد.
لذا امیدواریم با شعار روشنگرانه و آگاهی بخش روز جهانی افراد دارای معلولیت در توجه به ارزش‏‌های والای انسانی و قابلیت‏‌های سرشار جامعه معلولان، سرلوحه افڪار و اعمال ما قرار گیرد تا در سایه ساخت جهانی بهتر پس از کرونا و فراگیر نمودن فرصت‏‌ها، پایدار کردن عدالت اجتماعی و دسترس پذیر بودن اجتماع، عزیزان دارای معلولیت نیز بتوانند همانند سایر افراد جامعه، یک زندگی در پرتو امید، ایمان و آرامش را با تمام وجود تجربه نمایند.

خادمی
استاندار لرستان