وضعیت کنونی استان شکننده و ناپایدار است
وضعیت کنونی استان شکننده و ناپایدار است
علیرغم تبدیل وضعیت شهرهای قرمز استان به نارنجی، این شرایط پایدار نیست و هر لحظه احتمال تغییر آن می‌رود.

به گزارش امید لرستان؛ سید موسی خادمی در گفتگوی تلفنی با خبر ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه شبکه استانی افلاک به تشریح شرایط کنونی استان پرداخت .

رئیس ستاد مقابله با بیماری کرونای استان گفت: خوشبختانه با همکاری خوب مردم شریف استان در رعایت محدودیت هایی که طی روزهای اخیر اعمال شده بود، وضعیت سه شهر قرمز استان به نارنجی تغییر پیدا کرد .
دکتر خادمی با اعلام اینکه تمام شهرهای استان در وضعیت نارنجی و یک شهر در وضعیت زرد قرار دارد، اظهار داشت: علیرغم تبدیل وضعیت شهرهای قرمز استان به نارنجی، اما این شرایط پایدار نیست و هر لحظه احتمال تغییر می‌رود .

وی تصریح کرد: وضعیت کنونی نباید منجر به این شود که مردم گمان کنند شرایط عادی شده و رعایت پروتکل های بهداشتی نادیده گرفته شود، زیرا هر لحظه احتمال اینکه به وضعیت قرمز بازگردیم وجود دارد.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: باید در نظر داشته باشیم زمانی که به شرایط خطر و قرمز کرونایی وارد می‌شویم علاوه بر تهدید سلامتی مردم، اقتصاد نیز به مخاطره می افتد، زیرا مجبور به اعمال محدودیت‌های بیشتر و در نتیجه تعطیلی کسب و کارها هستیم .

خادمی با بیان این نکته که با تغییر وضعیت این سه شهر، از روز شنبه محدودیت های مربوط به سطح نارنجی در آنها اعمال خواهد شد، افزود: به عنوان مثال جریمه ۱ میلیون تومانی ورود خودرو به این شهرها در شرایط قرمز به ۵۰۰ هزار تومان در وضعیت نارنجی کاهش می یابد .

وی همچنین ادامه فعالیت کسب و کارهای سطح ۱ و ۲ را در این شهرها از روز شنبه قابل اجرا عنوان کرد و یادآور شد: با توجه به وضعیت نارنجی این شهرها، مقررات منع آمد و شد شبانه از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح در شهرهای دارای جمعیت بالای ۲۰۰ هزار نفر مانند خرم‌آباد و بروجرد کماکان به قوت خود باقیست ولی در شهرستان سلسله این محدودیت دیگر اجرا نخواهد شد .

استاندار لرستان در پایان ضمن تقدیر از همکاری مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی، اظهار داشت: از مردم عزیز استان می‌خواهیم همچنان با پرهیز از حضور در تجمعات و برگزاری مراسم ترحیم یا عروسی و دورهمی های خانوادگی، ما را در رسیدن به یک وضعیت پایدار و حرکت به سمت وضعیت زرد و حتی سفید یاری کنند.