اعتبار بازسازی پل خلیج فارس پل­دختر تامین شود
اعتبار بازسازی پل خلیج فارس پل­دختر تامین شود
رئیس شورای اسلامی شهر پل­دختر گفت: ستاد مدیریت بحران استان اعتبار لازم برای تکمیل کانال سنگی کوی بسیجیان و بازسازی پل بلوار شهدای خلیچ فارس این شهر را پیگیری کند.

به گزارش امید لرستان، غلامرضا نصیری درجلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان پلدختر اظهار داشت: با وجود مکاتبات و پیگیری­‌های متعدد و علی­رغم قول مساعد راهداری استان، متاسفانه تا کنون اعتبار لازم برای بازسازی پل بلوار شهدای خلیج فارس اختصاص داده نشده است.

وی افزود: در صورت بارندگی زیاد عدم عبور آب­های سطحی از این پل موجب بازگشت آب به عقب و آبگرفتگی در کوی بسیجیان و منطقه چهار هکتاری می‌­شود.

رئیس شورای شهر پل­دختر گفت: جمع آوری و هدایت آب­‌های سطحی در منطقه دردیا نیاز به احداث کانال و جدول کشی دارد که شهرداری حاضر به انجام این کار در صورت هم­کاری مالکان است.

وی افزود: چنانچه شرکت آب و فاضلاب سیستم فاضلاب را در خیابان‌­های منتهی به دیواره ساحلی در بخش شرقی تکمیل کند، شهرداری در کوتاه­ترین زمان نسبت به زیرسازی و آسفالت آن اقدام خواهد کرد.

نصیری یادآورشد: اقدام به موقع در زمان بحران نیاز به امکانات و ماشین آلات سنگین دارد که انتظار می‌­رود این تجهیزات قبل از وقوع حوادث در شهرستان استقرار داشته باشند که می‌­توان در این راستا از سازمان شهرداری‌­ها و راه­داری کمک گرفت.

وی خواستار تکمیل دیواره ساحلی در ضلع شمالی شهر واقع در جنب پل تاریخی شد و افزود: ۱۰۰ متر از دیواره ساحلی که یکی از نقاط آسیب پذیر در وقوع سیلاب به شمار می‌­رود در این منطقه از تعهدات شرکت سامان محیط است که تکمیل نشده و میراث فرهنگی آماده هم­کاری در این رابطه است.

نصیری تصریح کرد: احداث این ۱۰۰ متر و ادامه دیواره ساحلی در ضلع شمالی پل­دختر موجب افزایش ضریب ایمنی در مقابل سیلاب­‌های احتمالی و ترددهای جاده‌ای می‌شود.

وی افزود: براساس مصوبه شورای برنامه ریزی و توسعه استان، پر کردن پشت دیواره ساحلی از تعهدات شرکت سامان محیط است که در بخش شمال شرقی شهر پل­دختر تاکنون انجام نشده و لازم است برای جلوگیری از خطرات سیلاب در بارندگی­‌ها در اسرع وقت انجام شود.

رئیس شورای شهر پل­دختر گفت: با توجه به امکان در دسترس نبودن شبکه تلفن همراه در پلدختر در برخی مواقع، انتظار می‌­رود برای مدیریت به موقع بحران، فرمانداری پلدختربه سیستم ارتباطی بی سیم مجهز شود.

  • منبع خبر : فارس