احتمال وقوع سیل در روزهای شنبه و یکشنبه در لرستان
احتمال وقوع سیل در روزهای شنبه و یکشنبه در لرستان
استاندار لرستان از احتمال وقوع سیل در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده خبر داد .
به گزارش امید لرستان، جلسه ویدئو کنفرانس ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی مدیریت بحران استان در خصوص هشدار سطح قرمز اعلام بارندگی، به ریاست خادمی و با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، مدیر کل مدیریت بحران استان، فرمانداران و سایر اعضای ستاد برگزار شد .
استاندار لرستان گفت: بر اساس گزارش واصله از سازمان هواشناسی احتمال وقوع سیل در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آتی به دلیل بارش ها در استان محتمل خواهد بود .
خادمی اظهار داشت: دستگاه های اجرایی در کنار اجرای مصوبات ستاد مقابله با بیماری کرونا و احتمال وقوع سیل، هر دو موضوع را به خوبی مدیریت کنند .
وی با بیان این نکته که دستگاههای اجرایی وقوع سیل را محتمل بدانند، افزود: توپوگرافی استان به گونه ای است که شرایط کوهستانی احتمال تبدیل بارشهای بیش از حد به سیل را افزایش می دهد، از این رو ضرورت دارد دستگاه های اجرایی مرتبط با سیل آمادگی لازم را داشته باشند .
استاندار لرستان خاطرنشان کرد: از مردم می خواهیم با توجه به شرایط پیش رو، از اماکن پر خطر مانند رودخانه ها و مسیل ها فاصله گیرند و از اتراق در حریم رودها یا کوهپیمایی پرهیز کنند و کشاورزان نیز ادوات خود را از مسیر رودخانه ها به منظور پیشگیری از خسارات جمع آوری کنند .
خادمی تصریح کرد: اولویت اول حفظ جان مردم است و پیشگیری از خسارات احتمالی و آمادگی برای خدمات رسانی به مردم در صورت وقوع سیل، مد نظر دستگاههای اجرایی باشد .
  • منبع خبر : وارک نیوز