برخورد جدی و قاطع با ویلاسازی در اراضی کشاورزی/ برخورد با اقشار ضعیف متفاوت است
برخورد جدی و قاطع با ویلاسازی در اراضی کشاورزی/ برخورد با اقشار ضعیف متفاوت است
سرپرست امور اراضی جهاد کشاورزی لرستان معمولا افرادی که اقدام به تغییر کاربری اراضی می‌کنند در دو دسته جای می‌گیرند؛ افرادی که به دنبال ساخت ویلا در این زمین‌ها هستند و عده‌ای نیز به علت مشکلات اقتصادی یک خانه کوچک احداث می‌کنند که بدون شک نحوه برخورد با آن‌ها متفاوت است.

به گزارش امید لرستان، بهرام میردریکوند اظهار داشت: هر گونه تغییر کاربری در اراضی کشاورزی در اطراف روستاها و شهرها ممنوع است و با افراد تخلف به شدت برخورد می‌کنیم.

وی با بیان اینکه معمولا افرادی که اقدام به تغییر کاربری اراضی می‌کنند در دو دسته جای می‌گیرند، افزود: این دو دسته شامل   افرادی است که به دنبال ساخت ویلا در این زمین‌ها هستند و عده‌ای نیز به علت مشکلات اقتصادی یک خانه کوچک احداث می‌کنند که بدون شک نحوه برخورد با آن‌ها متفاوت است.

سرپرست امور اراضی جهاد کشاورزی لرستان بیان کرد: بیشترین مشکل در این حوزه مربوط به حاشیه شهرهای خرم‌آباد، بروجرد و دورود بوده که خوشبختانه تا به امروز با تمام توان با آنان برخورد کرده‌ایم.

میردریکوند با اشاره به اینکه به بنگاه‌های معاملاتی که در حاشیه شهرها اقدام به تغیر کاربری زمین‌‌های کشاورزی می‌کنند اخطار داده‌ایم همچنین برای افراد متخلف به سرعت پرونده تشکیل می‌دهیم و به طور متوسط حدود ۶ ماه آن‌ها به دادگاه می‌روند.

 

منبع: فارس